Whisky OLD PULTENEY 12YO 0.7 Kukunawa

119zł
W sklepie Kukunawa w przedświątecznych wyprzedażach wysokie rabaty na całą gamę whisky OLD PULTENEY, a wśród wyróżnionych OLD PULTENEY 12YO 0.7 w bardzo dobrej cenie 119 PLN(na obecną chwilę najtaniej w Domu Whisky 149 PLN)

Koszt przesyłki 20 PLN, darmowa od 500 PLN

Informacja dotycząca samej whisky, zaczerpnięta ze strony swiat-whisky.sklep.pl

Nazwa destylarni Pulteney pochodzi od nazwiska brytyjskiego posła i gubernatora Związku Brytyjskiego Rybołówstwa, Sir Williama Johnstona Pulteneya. James Henderson wybudował ją w 1826 roku podczas trwającej w mieście „śledziowej gorączki”. Usytuowana w mieście Wick na krańcu północno- wschodniego wybrzeża Szkocji, 3 stopnie geograficzne dalej na północ niż Moskwa produkuje nadmorską whisky, z głęboko zakorzenionym marynistycznym dziedzictwem. Dziś smakuje nie tylko ludziom morza ale przede wszystkim entuzjastom najwyższej jakości whisky single malt na całym świecie.
Obecnie jest własnością Inver House Distillers. Ze względu na specyficzny klimat panujący w rejonie miasta Wick whisky charakteryzuje się nieco morskim stylem przekładającym się na aromaty zawarte w butelkach.
Magazyny w których składowane są beczki znajdują się w tuż przy destylarni chłonąc przez lata bryzę tego nadmorskiego miasteczka.

Old Pulteney 12YO to whisky o oleistej, gęstej konsystencji. Whisky dojrzewa orzez cały okres w dokładnie wyselekcjonowanych beczkach po bourbonie.
12-letnia Old Pulteney jest kwintesencją rewelacyjnej whisky w znakomitej cenie. Co więcej, jej uniwersalna łagodność i unikalny morski styl doceniane są zarówno przez raczkujących adeptów, jak i znawców ogromnie pojemnego przecież świata whisky.
Whisky Old Pulteney 12-letnią wielokrotnie doceniano, ot choćby złotym medalem World Spirits Competition w San Francisco w 2018 roku, w 2006 roku zdobyła tam podwójne złoto.

Zapach: Wyczujemy tu aromaty dojrzałych owoców sadowniczych, torfu i bryzy morskiej. Po chwili nuty karmelizowanych migdałów i orzechów włoskich.

Smak: Łagodna wytrawność, wyczuwalna słodycz, kojarzona z owocami i miodem z nutami morskiego powietrza. Pojawiają się również nuty dojrzałych bananów, kwiatów i cytrusów.

Finisz: Przyjemny z nutami słonawej bryzy morskiej, orzechów i gorzkiej czekolady. Idealna whisky jako aperitif.

Na uwagę zasługują jeszcze te dwie pozycje które dostały najwyższe rabaty.

Old Pulteney 17 YO 399 PLN z 499 PLN
Old Pulteney 25 YO 1789.99 PLN z 2299.01 PLN


LINK DO PROMOCJI

Udostępnij na: