GREENTEST Eco 2 Cyfrowy tester żywności

321,48zł
225637-TtfEl.jpgGreentest Eco 2 w kolorze białym posiada jedną sondę i umożliwia pomiar zawartości azotanów w warzywach, owocach oraz mięsie. Łączy w sobie lekką i przenośną formę, intuicyjny interfejs oraz dokładną technikę analiz, co sprawia, że jest niezbędnym urządzeniem dla osób dbających o zdrowy tryb życia.

Wpływ azotanów na nasze zdrowie i jakość życia

Azotany są najbardziej szkodliwymi dla nas zanieczyszczeniami, które poprzez nawozy dostają się do gleby, a następnie do warzyw i owoców. Azotany i azotyny są także dodawane do produktów mięsnych, w celu poprawy ich koloru i hamowania wzrostu bakterii.

Częste spożywanie żywności zawierającej wysoką ilość azotanów zwiększa ryzyko chorób nowotworowych przewodu pokarmowego oraz może prowadzić do methemoglobinemii, cukrzycy, choroby Alzheimera oraz zatrucia azotanowego.

Jak kontrolować ilość spożywanych azotanów?

Greentest Eco 2 ekspresowo sprawdzi zawartość azotanów w świeżych warzywach, owocach i mięsie. Dzięki niemu szybko zdecydujesz, czy dany produkt jest bezpieczny dla zdrowia.

Funkcje Greentest Eco 2:

Służy do pomiaru stężenia różnych soli w produkcie (zarówno tych zawierających niezbędne składniki odżywcze, jak i soli powodujących w nadmiarze zagrożenie dla zdrowia)
Technologia Greentest pozwala określić stężenie wagowe różnych jonów soli, takich jak chlorki (Cl), siarczany (SO 4), azotany (NO3), i azotyny (NO2)
Urządzenie jest kalibrowane, co umożliwia zobaczenie dokładnej ilość jonów azotanowych

Zadbaj o zdrowie!

Sugerowane maksymalne dzienne spożycie azotanów dla dorosłych wynosi 3,7mg na 1kg masy ciała, natomiast dla dzieci jest ono znacznie niższe (30-50mg dziennie). Miej pewność, że nie przekraczasz dziennego limitu i sprawdzaj zawartość szkodliwych substancji w produktach za pomocą Greentest Eco 2. Minimalizacja poziomu azotanów w diecie pozwoli cieszyć się zdrowiem Tobie oraz Twoim bliskim!

Poręczne kształty i kompaktowa budowa

Urządzenie jest niewielkich rozmiarów, więc możesz je zawsze zabrać ze sobą.


LINK DO PROMOCJI

Udostępnij na: