Ładowarki samochodowe i uchwyty na telefony na wakacyjny wyjazd i nie tylko – już od $0.91!

Już za niecały miesiąc rozpoczynają się oficjalnie wakacje. Chociaż wielu z nas rozpocznie letnie wyjazdy wcześniej lub później, to ten czas wyznacza właśnie okres najczęstszych podróży w roku. Czy to nad morze, czy jeżdżąc po Polsce czy Europie nasze potrzeby co do nawigowania się po drogach są podobne – od wielu lat popularnością cieszą się systemy nawigacji wbudowane w telefony komórkowe, umożliwiające nam tanie i proste poruszanie się po nieznanym nam terenie. Aby zapewnić ich bezpieczne użytkowanie potrzebujemy wygodnie umiejscowić w zasięgu wzroku kierowcy, zapewniając jednocześnie pełną ergonomię obsługi i widoczność na drogę. Może więc przed okresem wakacyjnym warto doposażyć nasze samochody w akcesoria które uprzyjemnią nam nasze podróże samochodowe?

Na rynku znajduje się wiele uchwytów umożliwiających lepsze lub gorsze umiejscowienie telefonu w samochodzie. Na rynku królują modele montowane na szybie samochodu – mają one jednak dwie zasadnicze wady:
1. często pod wpływem zmian temperatury szyby lub drgań odpadają od niej, w najgorszym przypadku podczas naszej jazdy samochodem, co niejednokrotnie zmusza nas do gorączkowych poszukiwań telefonu na podłodze auta, lub wysłuchiwania komend nawigacji spod fotela 🙂
2. zasłaniają pole widzenia kierowcy, jeśli zamontowane są jak u większości użytkowników w sposób centralny.

O wiele mniej uciążliwe są uchwyty montowane niżej, na kratkach wentylacyjnych czy na samej desce rozdzielczej. Na rynku dostępnych jest wiele modeli, różniących się wykonaniem i metodą utrzymywania telefonu na miejscu. Najważniejszym parametrem uchwytu jaki musimy wziąć pod uwagę przy jego wyborze jest jednak według mnie jego zdolność do utrzymywania różnych modeli telefonów. Modele słuchawek zmieniamy dość często, czasem trzeba wspomóc się telefonem małżonki lub kolego, a w ostateczności i dziecka – a takiej opcji nie zapewniają nam uchwyty dedykowane do konkretnych modeli telefonów.

W ofercie naszych chińskich przyjaciół możemy znaleźć wiele ciekawych modeli, z których wyróżniają się:


Uchwyt do kratki wentylacyjnej od $1.82


Uchwyt magnetyczny od $3.28


Dość oryginalnie montowany uchwyt na kierownicę od $1.50


Mata antypoślizgowa od $0.91

Co jednak w pzypadku kiedy bateria naszego telefonu-nawigacji zaczyna się kończyć w ekspresowym tempie? Telefon z ciągle włączonym ekranem i pracującym pełną parą procesorem długo nam nie potowarzyszy bez dodatkowego zastrzyku energii. W normalnych warunkach wspomoglibyśmy się powerbankiem, ale dlaczego by nie skorzystać z wbudowanej w samochód instalacji elektrycznej.
Do wybory mamy wiele modeli ładowarek umożliwiających pobór energii z gniazdka zapalniczki. Warto szukać modeli wyposażonych w gniazda o prądzie ładowania 2.1A lub 2A, co umożliwi nam sprawne ładowanie dużych telefonów lub nawet tabletów.
W zależności od naszych potrzeb możemy zainteresować się modelami:


Oryginalna ładowarka od $9.97


Ładowarka z trzema portami USB od $1.48


Ładowarka z dwoma portami USB i dwoma gniazdami na zapalniczkę od $3.72

Z takim wyposażeniem niestraszne nam będą najbardziej kręte drogi, nieznane miasta i długie podróże!

Udostępnij na: