W oczekiwaniu na OnePlus Three – czy warto teraz kupić One, Two lub X?

Wielu oczekuje z niecierpliwością premiery najnowszego, tegorocznego flagowca OnePlus – Three. Po rewolucyjnej jedynce, spokojnej dwójce i mniej spodziewanym X nadchodzi czas na kolejną rewolucję od OnePlus. Czy jednak trzeba czekać do połowy czerwca 2016 i kupować pewnie dość drogi Three?

Zaprezentowany w czerwcu 2014 OnePlus One to w dalszym ciągu budzący duże emocje. Z jednej strony to „zabójca flagowców”, telefon o kosmicznych prawie parametrach, ze skrojonym na miarę systemem operacyjnym CyanogenMod 11S, o którym zrobiło się głośno już na długo przed jego faktyczną premierą.
Z drugiej strony początkowe problemy z produkcją, sprzedaż tylko przez stronę internetową OnePlus, niejasna sytuacja z gwarancją i zmiana systemu operacyjnego na OxygenOS nie przysporzyły mu popularności. Nie wspominając już o zaklinaniu rzeczywistości przez konkurencję 🙂
Nie da się ukryć, że OnePlus udało się stworzyć telefon idealny dla wielu użytkowników, który i dziś nie może wstydzić się za swoje parametry techniczne. Telefon napędzany jest przez procesor Qualcomm Snapdragon 801 taktowany zegarem procesora 2,50 GHz (Liczba rdzeni: 4) i GPU Adreno 330. Do tego otrzymujemy 3 GB pamięci RAM oraz 16/64 GB na pliki użytkownika. Smartfon posiada 5,5 calowy ekran wykonany w technologii IPS o rozdzielczości 1080 x 1920 px, co daje zagęszczenie pikseli na poziomie 401 ppi. Do tego otrzymujemy oczywiście komplet czujników, GPS, NFC i baterię Litowo-Polimerową o pojemności 3100 mAh.
Nawet w porównaniu do dzisiejszych flagowców jest to dobra konfiguracja sprzętowa, która na pewno wystarczy jeszcze na nie jeden rok do obsłużenia gier i innych wymagających działań.

OnePlus One; Źródło:ndtv.com

Co ciekawe telefon nie jest już praktycznie dostępny w Europejskiej dystrybucji, jednak w dalszym ciągu możemy go kupić na Chińskich portalach, gdzie jednak cena pozostaje w dalszym ciągu na dość wysokim poziomie. Świadczyć to może o niesłabnącej pozycji tego telefonu na rynku.

OnePlus One na od $505.71

W rok po premierze One, Oneplus zaprezentował światu Two. Następca bardzo udanej „jedynki” otrzymał znów najmocniejsze komponenty na rynku dostępne w tym czasie. Napędzany jest procesorem Qualcomm Snapdragon 810 taktowany zegarem procesora 1,8 GHz
(Liczba rdzeni: 8) i do tego GPU Adreno 430. W kwestii pamięci też nie ma złudzeń że to topoway telefon: dostępne są dwie wersje, w zależnośći od posiadanej pamięci dla użytkownika otrzymujemy dla 16 GB – 3 GB RAM, a dla 64 GB pamięci – 4 GB RAM. To wartości spokojnie wystarczające do dowolnych zadań jakie postawimy przed tym telefonem. Ekran nie uległ zmianie w stosunku do One, oferując tę samą rozdzielczość i zagęszczenie pikseli.

OnePlus One i Two; Źródło: thegeekybyte.com

W kwestii komunikacji jedyną znaczącą zmianą, niestety na minus, jest brak NFC. I w tym należy upatrywać mniejszej popularności Two w stosunku do One. Innym powodem może być niechęć do zmiany przez użytkowników telefonu wydanego przed rokiem na nowość, która nie wnosi znaczącego wzrostu mocy. Po prostu OnePlus One jest w dalszym ciągu bardzo mocnym telefonem! To raczej użytkownicy przesiadający się z telefonów innych producentów powinni zwrócić na Two szczególną uwagę.

OnePlus Two na Gearbest od $417.67

Zaprezentowany niedługo po premierze Two, OnePlus X to telefon innej kategorii. Jako, że pozycję flagowca OnePlus obsadził Two, OnePlus mogło się rzucić na rynek telefonów o mniejszej wielkości ekranu, odrobinę słabszych parametrach i niższej cenie. Tak właśnie powstał X. Posiada procesor Qualcomm Snapdragon 801 z ośmiordzeniowym CPU taktowanym 2.3 GHz i GPU Adreno 330. Telefon posiada wbudowane 16 GB pamięci dla użytkownika i 3 GB RAM. Co ciekawe i odróżniające go od One i Two to obecność slotu na kartę microSD, pozwalającą powiększyć pamięć aż o 128 GB (luż użyć tego samego slotu na drugą kartę SIM).
W porównaniu do mocy i możliwości flagowca przeciętny użytkownik nie powinien zauważyć znaczących różnic w prędkości działania telefonu. To co jednak zdecydowanie zauważy to różnica w rozmiarze – OnePlus X wyposażono w ekran AMOLED o rozmiarze 5 cali i rozdzielczości 1080 x 1920 pikseli, co daje jeszcze wyższe jak w One/Two zagęszczenie pikseli na ekranie, wynoszące 441 ppi.

OnePlus X; Źródło: digitaltrends.com

Co również zauważy większość potencjalnych klientów OnePlus to cena X’a. Jest również niższa niż w przypadku obu flagowców.

OnePlus X na Gearbest od $303.08

OnePlus X na Gearbest od $313.32

OnePlus X i Two; Źródło:cdn.gsm.ir

Aktualnie ceny telefonów OnePlus są obniżane ze względu na zbliżającą się premierę OnePlus Three. Należy jednak uważać, ponieważ zasoby magazynowe kończą się dość szybko dzięki obniżce, więc jeśli zawsze marzyliście o topowym telefonie OnePlus, a nie macie ochoty wydawać na ten cel kwoty zbliżonej do 600 dolarów to właśnie teraz nadarza się ku temu dobra okazja.

Cenę można zbić jeszcze bardziej poprzez używając instrukcji z TEGO poradnika.

Udostępnij na: