Oczyszczanie wody w Chińskim stylu – Xiaomi Mi Water Purifier od US $239.00

Picie czystej wody z kranu nigdy nie było preferencją w naszym kraju. Nigdy nie wiadomo co się dzieje za naszym kranem, skąd pochodzi woda, jaką drogę przebyła. Niewiele jest osób na tyle odważnych aby pić ją wprost z kranu, bez oczyszczenia. Na przeciw takim potrzebom wyszła firma , oferując Mi Water Purifier – system filtrowania wody.

Coraz popularniejsze staje się jednak filtrowanie wody prosto z kranu – dla oszczędności i dla ochrony środowiska. Firmy takie jak Brita i Defi oferują systemy domowego oczyszczania wody, czyniąc ją zdatną do picia, prosto z dedykowanego dzbanka.
Firma Xiaomi natomiast poszła o krok dalej – zaprezentowany niedawno przez nią system oczyszczania wody Mi Water Purifier zapewnia filtrację wody na wcześniejszym poziomie. Jeszcze zanim woda znajdzie się w szklance, czy innym pojemniku. To co odróżnia jednak konstrukcję Xiaomi na pierwszy już rzut oka to wygląd.

Piękna obudowa przypominająca routery Apple

Samo urządzenie przypomina wyglądem bardziej router sieci bezprzewodowej, niż sprzęt mający cokolwiek wspólnego z ekologią. I wydaje mi się, że takie było właśnie zamierzenie Xiaomi – żeby każda osoba nie wstydziła się postawić takiego urządzenia w swojej kuchni.

System filtrów na górze urządzenia

Woda filtrowana jest przy użyciu czterech różnych filtrów, mających za zadanie wyłapywanie najróżniejszych zanieczyszczeń, zapewniając na wyjściu krystalicznie czystą i zdatną do picia wodę.

Etap pierwszy – filtr bawełniany polipropylenowy

Zapewnia wyłapywanie „wielkich” zanieczyszczeń – brudu, rdzy, małych żyjątek, itd.

Etap drugi – aktywny filtr węglowy

Neutralizuje zapachy, odchlorowuje i pozbywa się organicznych związków chemicznych.

Etap trzeci – odwrotna osmoza

Odfiltrowuje metale ciężkie, bakterie, zanieczyszczenia organiczne. Xiaomi podaje, że filtr ten posiada skuteczność lepszą o około 95% od standardowych filtrów przemysłowych.

Etap czwarty – filtr węglowy

Do poprawy smaku wody po zakończeniu filtracji. Po przejściu wszystkich faz filtracji otrzymujemy czystą i zdrową wodę, prosto do picia lub zdrowego gotowania. Nie wspominając już nawet o o ekologii – wyobraźmy sobie tylko ile plastikowych butelek wody zużywamy co roku w naszych domach.

Montaż końcówki filtra do kranu jest również bardzo prosty. W zestawie znajduje się sześć końcówek, umożliwiających zamocowanie baterii wprost na kranie.

Sposób podłączenia do kranu
Końcówki do podłączenia do kranów

Ciekawą opcją odróżniającą również Mi Water Purifier od urządzeń konkurencji jest własna aplikacja na . Umożliwia ona kontrolowanie stanu urządzenia, informuje o konieczności wymiany filtrów oraz informuje o parametrach wody przed i po filtracji.

Aplikacja do kontroli Mi Water Purifier

Jeśli jesteście zainteresowani tym rozwiązaniem, to Xiaomi Mi Water Purifier jest dostępny na większości Chińskich portali handlowych. Jednak ze względu na jego skuteczność i cenę, zapasy znikają w bardzo szybkim tempie. Zapewne ma też w tym udział wyjątkowo przyjazny dla oka dizajn, obok którego nie można obejść obojętnie.

Xiaomi Mi Water Purifier na Xiaomi Global od $239.00

Xiaomi Mi Water Purifier na od $239.66

Xiaomi Mi Water Purifier na Banggood od $455.55

Xiaomi Mi Water Purifier na AliExpress od $498.00

Udostępnij na: