Recenzja – dodatkowe soczewki na telefon – $2.50

Pewnie wielu z nas kojarzy efekt „fisheye” znany głównie z nagrań kamerkami GoPro. Pozwala on na uchwycenie większej ilości obrazu niż zwykłą kamerką, np. w telefonie. Teraz, dzięki zestawowi dodatkowych soczewek, możesz robić zdjęcia z takim efektem(i dwoma innymi) swoim telefonem!
Co otrzymujemy za kwotę $2.50?

Takie pudełko:

lens

To nie jest zwykłe pudełko. To jest pudełko, w którym jest mój zamówiony towar o wartości $2,50. Nie pamiętam, kiedy ostatnio dostałem takie ładne pudełko zamawiając coś tak taniego. Pierwsze pozytywne zaskoczenie!

Skoro już się pozachwycałem pudełkiem, to może zobaczmy co jest w środku.

Zawartość pudełka


lens_całośćW tym cudownym opakowaniu otrzymujemy:

 • Klips do przyczepiania soczewek do telefonu;
 • Woreczek podróżny – bardzo miło ze strony Chińczyka (。◕‿‿◕。);
 • 2 soczewki z plastikowymi osłonkami;

Zaraz, jak to 2?

A no tak to, że soczewka tak na prawdę składa się z dwóch części – soczewki macro + nakładki.

lens_1

Po odkręceniu nakładki mamy więc trzyczęściowy zestaw soczewek:

lens_2

Chciałem też pokazać, jak wygląda soczewka założona na , ale przypomniałem sobie, że nie mam czym sfotografować telefon, bo to nim robię zdjęcia 😀
Mogę za to podzielić się zdjęciem soczewki wkręconej w klips:

lens_3

Wkręciłem soczewkę fisheye i od niej też zaczniemy.

Funkcjonalność


Najpierw przedstawię Wam moją kuchnię bez żadnego efektu, zrobione „gołym” obiektywem telefonu, żeby było łatwiej porównać.

lens_bez_efektu

A teraz założę klips.

lens_fisheye

Ci, którzy nie kojarzyli efektu fisheye, teraz pewnie już wiedzą, o co chodzi. Zgodnie z nazwą, daje nam to efekt rybiego oka. Na rybach się nie znam, ale chyba chodzi o to, że zwierzątka te mają wypukłe oczy. I takie właśnie zdjęcia wychodzą. W „obiektywie” ująłem dużo większy obszar, niż samym telefonem, co widać, jeśli porównacie dwa powyższe zdjęcia. Możliwe, że nie wszystkim ten efekt przypadnie do gustu – mi akurat się podoba.

Ale co, jeśli chcemy coś pomiędzy? Co, jeśli „goły” obiektyw telefonu ukazuje nam za mały obszar na zdjęciach, ale nie podoba nam się okrągła otoczka, lub wypukłość obrazu w przypadku fisheye? Wtedy z pomocą przychodzi soczewka wide angle. A zdjęcie nią zrobione wygląda tak:

lens_wide_angle

Uchwyciliśmy trochę więcej mojej kuchni niż samym telefonem, ale trochę mniej niż nakładką fisheye. Dodatkowo, okrągła otoczka nie rzuca się w oczy, a obraz nie jest zbyt wypukły.

Wszystkie 3 zdjęcia zostały zrobione z tego samego miejsca, z telefonem wycelowanym w tym samym kierunku, żeby łatwiej wam było porównać. Do kolejnej soczewki musimy jednak zmienić głównego bohatera obiektywu.

Przedstawiam Wam części wygrzebane z uszkodzonego zegarka:

lens_bez_macro

Pomyślałem, że to będzie dobry obiekt do sfotografowania z moją ulubioną soczewką – macro.

lens_macro1
lens_macro2

Tak spodobało mi się robienie tych zdjęć, że prawie poleciałem do Starbucksa po kawę. Podsumowując moje doświadczenie z soczewką macro, muszę powiedzieć, że czasem uda się zrobić zdjęcie, którego profesjonalny fotograf by się nie powstydził(chyba).

Jakość wykonania całego zestawu jest bardzo dobra, elementy są solidne, a klips nie zgniata telefonu(ma nawet gąbkę, dzięki której nie powinniśmy porysować sobie obudowy). Owy klips jest bardzo dobrym rozwiązaniem, gdyż dzięki niemu możemy przyczepić nasze soczewki do prawie każdego telefonu.

Podsumowując


Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony całością. Soczewki wbrew moim obawom przyszły nie tylko nie porysowane, ale i w pudełku 😀
Zdjęcia w nich wychodzą ładne, nie mam się do czego przyczepić. Jeśli ktoś ma 10zł do wydania na jakiś fajny , to niech śmiało kupuje.

Tu możecie nabyć ten zestawik: link

Jeśli jeszcze nie korzystaliście z GivingAssistant, to możecie nie tylko dostać ten zestaw za darmo, ale jeszcze Wam dopłacą 😀
Tutaj co i jak: link

Podsumowanie i ocena końcowa
 • 95%
  Jakość - 95%
 • 85%
  Komfort i wygoda użytkowania - 85%
 • 90%
  Cena - 90%
 • 100%
  Dali mi ładne pudełko - 100%
93%

Zestaw małego hipstera

Jeśli nie stać Was na lustrzankę za 10000zł, a macie wysokie ambicje zostania fotografem, to ten zestaw soczewek wydaje się być dobrym startem za niecałe 10zł.

Sending
User Review
0 (0 votes)
Udostępnij na: