Xiaomi prezentuje inteligentny rower elektryczny YunBike C1

Penetracja rynku smartfonów przez jest znana i widoczna. Firma ta zapuszcza się również w inne gałęzie elektroniki użytkowej. Jednak jedna z niedawnych prezentacji produktu tejże firmy wywołała pewne zaskoczenie – mianowicie YunBike C1.

Wersja męska
Wersja damska

YunBike C1 to inteligentny rower elektryczny. Napędzany jest silnikiem znajdującym się w tylnym kole, posiadającym 5 biegów. Tym co odróżnia rower Xiaomi od innych, obecnych już na rynku rowerów elektrycznych, jest system akcelerometrów i żyroskopów, które mają za zadanie informować rower o sytuacji na drodze i w optymalny sposób wspomagać rowerzystę w trakcie jazdy pod górę i w dół. Rower posiada akumulator o pojemności 5.1 Ah, opracowany przez Samsunga. Umożliwia on podróżowanie na rowerze na dystansie 55 km, przy maksymalnej prędkości 25 km/h. Co ciekawe, jest demontowalny i może również służyć jako dla naszej elektroniki, co przy pojemności 5100 mAh przedstawia wspaniałą perspektywę.

System zasilania

YunBike C1 waży 16 kg, a jego maksymalne obciążenie to 120 kg. Ładuje się również dość szybko, ponieważ jest w pełni załadowany i gotowy do jazdy w 3 godziny.

Na kierownicy zamontowany jest uchwyt na smartfona, który łączy się z rowerem przez Bluetooth. Po podłączeniu dostępne stają się funkcje prędkościomierza, nawigacji i ruchu ulicznego, możliwe jest sterowanie oświetleniem, sprawdzanie poziomu naładowania baterii, itd.

Kokpit
Demontowalna bateria

Rower dostępny jest do zakupu w pięciu różnych wersjach kolorystycznych.

Rower można kupić przez stronę Sklep YunBike

Źródło: Xiaomi

Udostępnij na: