Recenzja – Lampka LED z czujnikiem zmierzchowym – $1.48

Gadżety, chyba każdy z nas je lubi, szczególnie gdy kosztują grosze. Tym razem recenzujemy bardzo budżetowy ( poniżej 8zł ) – czyli lampkę LED z czujnikiem zmierzchowym.

led5

Jak to mówią – kij ma dwa końce, więc bardzo łatwo można wpaść w pułapkę „kupuję wszystko co tanie” i następnie dorobić się kartonu nieprzydatnych pierdół, które jakby się okazało, po dodaniu ich kosztów zakupu stanowią już niemałą sumkę, za która można by było kupić coś ciekawego/porządnego.

Ale od czego są chinskiecuda.pl 🙂 Właśnie dla Was przeznaczyliśmy osobny budżet miesięczny na tego rodzaju pierdolety aby testować i zdawać relację z zakupu. Możemy zdradzić ( jeszcze przed recenzją ) że ostatnim nieudanym gadżetem jest tzw. „lazy bed”, czyli łóżkowy uchwyt na od tego sprzedawcy: LINK. Ale szczegóły przedstawimy w osobnym wpisie.

Skupmy się więc na naszej lampce. A więc:

Wygląd zewnętrzny


Wykonanie całości jest bardzo poprawne, nie doświadczymy tutaj szczotkowanego aluminium czy jakiegoś specjalnego polimeru z ciekawą teksturą, ale nikt raczej się nie spodziewa takich fajerwerków za niecałe $2. Nie uświadczymy nadlewek, szczelin, bąbli, włókien etc. więc duży plus.

Design jest minimalistyczny, lekki o to w sumie chodziło producentowi, żeby był to dodatek do domowego zacisza, mało widoczny ale zgrabny i efektowny.

Działanie, specyfikacja


 • Napięcie i moc: 110V – 250V, 0,5W
 • Rozmiar: 65 x 28 mm

Lampka działa tak jak została zaprojektowana. Przy słabym świetle delikatnie świeci lub przygasa ( zaobserwowane przy otwieraniu lodówki w nocy :)) natomiast w dzień lub przy mocnym świetle nakierowanym na fotorezystor – gaśnie.

Reakcja na zmianę światła jest natychmiastowa.

Jeśli chodzi o moc światła, to oczywiście nie ma co się spodziewać że oświetlimy nią cały pokój, szpetnej mordy też przy niej nie ogolimy. W moim przypadku jest ona zainstalowana w kuchni zaraz przy zlewie, żeby ułatwić sobie życie przy przygotowywaniu mleka dla maluchów i myciu nocną porą.

Poniżej krótki film prezentujący zasadę działania:

Widzę również zastosowanie w toalecie 🙂 jeśli ktoś w nocy często do niej zagląda. Porównując z innymi „lampkami” ledowymi w podobnej cenie i podobnym przeznaczeniu stwierdzam że ten produkt świeci względnie mocno.

Aktualizacja 29.05.2016


Na pojawiła się już wersja z wtykiem EU: LINK

Niestety – nie istnieje wersja tej lampki z wtyczką europejską 🙁 Także jesteśmy zmuszeni do zakupu adaptera sieciowego – co trochę psuje wygląd zewnętrzny – lampka zdecydowanie za bardzo odstaje od gniazdka. Chyba że ktoś ma pomysł na prostą przeróbkę, lub wie gdzie można zakupić same piny złącza europejskiego, które udałoby się „nałożyć” na chińskie nóżki.

Cena


Niewątpliwie cena zachęca do zakupu. Tą lampkę dostaniemy tylko i wyłącznie na aliexpress i z tego co zauważyłem, sprzedaje ją tylko jeden sklep:

 

Podsumowanie i ocena końcowa
 • 100%
  Cena - 100%
 • 90%
  Jakość wykonania - 90%
 • 90%
  Reakcja na zmianę światła - 90%
 • 95%
  Jakość światła (moc, barwa) - 95%
 • 70%
  Komfort uzytkowania - 70%
89%

Słowo na piąteczek

Prosta, minimalistyczna, ładnie reagująca lampka na zmianę oświetlenia. Możliwie dużo zastosowań 🙂 I niestety dostępna tylko z wtyczką sieciową US :/

Sending
User Review
0 (0 votes)
Udostępnij na: