Recenzja – ładowarka sieciowa USB za $0.60

Zanim zrecenzujemy ładowarkę sieciową za $10, zajmijmy się małą ładowarką sieciową za $0.60 z .

Produktu nie trzeba przedstawiać, ot zwykła ładowarka USB bez dodatkowych chipów przyśpieszających ładowanie o standardowo niskim prądzie ładowania. Tego sprzętu w gospodarstwie domowym nigdy za wiele.

Universal-AC-5V-EU-Plug-Travel-USB-Charger-For-iPhone-4-5-4S-Wall-Charger-For

Wygląd zewnętrzny


Od początku schody. Zamawiałem ładowarkę w kolorze białym, dostałem czarną 🙂 Oczywiście w tym wypadku zaproponowałem częściowy refund. Aspekt wizualny powiedzmy szczerze nie jest aż tak bardzo ważny.

Ładowarka wygląda solidnie, wykonana jest z błyszczącego twardego polimeru, gniazdo USB jest osadzone stabilnie, nic nie lata – podobnie wtyk do gniazdka. Zewnętrzny korpus zabezpieczony był folią, która chroni przed zarysowaniami.

Pewnie zastanawiacie się co to za wgłębienia w obudowie? O tym już za chwilę.

Specyfikacja


 • Napięcie wejścia: 100 – 250V 50/60Mhz
 • Wyjście: 5.0V / 1A

Taka specyfikacja dostępna jest na stronie produktu. Oczywiście najwazniejszy parametr dla nas do prąd wyjściowy. W moich testach ładowarka osiągnęła maksymalnie 0,6A dla różnych urządzeń. Także 1A wanna be.

Wspomniałem wcześniej o wgłębieniach w obudowie. Otóż ładowarka nie wytrzymała nawet jednej nocy – kondensatory nie wytrzymały pomimo wpięcia do listwy antyprzepięciowej.

spuchoem (Large)

Co jest przyczyną „puchnięcia” kondensatorów? Oczywiście skoki napięcia, przez co następuje duże obciążenie kondensatora, który za zadanie ma filtrować takie stany napięciowe i elektrolit w kondensatorze zaczyna się gotować. Lub oczywiście źle dobrany kondensator, ewentualnie źle zaprojektowana płytka lub niechlujne wykonanie.

Tak czy inaczej. Ładowarka umarła. Pytanie brzmi, czy to wina tego konkretnego egzemplarza, czy wada seryjna.

Cena


Obecnie cena poszła delikatnie w górę i najtańsza ładowarka kosztuje:

 • Aliexpress: $0.88
Podsumowanie i ocena końcowa
 • 80%
  Cena - 80%
 • 1%
  Jakość - 1%
 • 50%
  Prąd ładowania - 50%
44%

Słowo na sobotę

Zamówie kolejny egzemplarz tej ładowarki. Nie, zamówie dwa egzemplarze i przeprowadzę ponownie test. Jeśli wszystko będzie w porządku – ocena ulegnie zmianie. Jeśli nie – ocena zostaje i pełny zwrot kosztów.

Sending
User Review
1 (1 vote)

 

 

Udostępnij na: