Giving Assitant – czyli jak kupować najtaniej. Cash-back w praktyce.

Jakiś czas temu opublikowaliśmy dość ciekawą promocję na power bank firmy , który można było dostać za kilkanaście złotych, gdzie cena standardowa to około 80zł. Wszystko z pomocą cash-backu oraz nietypowej „promocji” na . Jeśli chcecie wrócić do niego pamięcią to zapraszamy TUTAJ.

Czym jest system oraz Giving Assistant?


System cash-back jak sama nazwa wskazuje prowadzi do odzyskania części kwoty wydanej na zakupiony przedmiot. Z pomocą przychodzi kilka stron/aplikacji. Najbardziej znaną i najbardziej dochodową jest Giving Assistant ( GA w skrócie).

Cashback on purchases made. A common form of trading is rebating cash via the purchase of bought products or services on the internet. An oversized cut pound coin symbolises the return of the cash rebate, with a checkout till receipt. Isolated on a white background.

 

Ile można zyskać?


Zyskać można też sporo oferując innym osobą swój reflink, ale o tym za chwile. Najważniejsze pytanie brzmi ile można zaoszczędzić? 🙂

GA obsługuje wiele sklepów – nie tylko z chińskimi cudami. Są to między innymi:

 • Gearbest –  6% zwrotu
 • Banggood – 7% zwrotu
 • – 6% zwrotu
 • Nike – 6% zwrotu
 • Sephora – 5% zwrotu

i cała masa innych dostępnych pod TYM linkiem.

Dodatkowo, przy rejestracji z czyjegoś reflinka otrzymujesz $5 wypłaty. Łatwo sobie policzyć jak dobrze się to kalkuluje.

Jak kupić przedmiot z cash-backiem – przykład


W tym przykładzie kupimy Xiaomi Redmi 5A

Link do telefonu: LINK

Cena startowa: $94.99$5.00 (rejestracja) – $5,7(cash-back) = $84,29

Niższej ceny nie dostaniecie w żadnym sklepie, choćby były 100 urodziny, 11.11 (dzień singla) i wyprzedaż magazynów jednego dnia ;-).

Instrukcja


 1. Musimy posiadać konto PayPal – jeśli nie mamy, to zakładamy -> paypal.pl
 2. Wchodzimy najlepiej w tryb prywatny przeglądarki, wyłączamy wszystkie adblocki i inne programy usuwające reklamy.
 3. Rejestrujemy się poprzez REFLINK (dzięki niemu dostajemy $5 na start).5
 4. W ustawieniach konta przypisujemy Imię, Nazwisko oraz konto e-mail ( najlepiej to samo, które mamy ustawione w PayPal)basic
 5. Oraz wybieramy sposób płatności – PayPal – cotygodniowehowtopay

Dodatek do przeglądarki


Najlepszym sposobem na zakupy z cash-backiem jest instalacja dodatku do przeglądarki Chrome lub Safari, która automatycznie będzie nas informowała o możliwym cash-backu w różnych sklepach na które będziemy wchodzić

Dodatki dla Safari i Chrome można pobrać tutaj: https://givingassistant.org/button

Lub ewentualnie jeśli nie chcemy ściągać dodatku:

 1. Wchodzimy w tryb prywatny przeglądarki, wyłączamy wszystkie adblocki i inne programy usuwające reklamy.
 2. Wchodzimy na nasze konto w GA i wyszukiwarce na górze strony wybieramy sklep, w którym planujemy zakupy. W tym przypadku będzie to Gearbest:search
 3. Zostajemy przekierowani na kolejną stronę GA i klikamy: shop now:shop
 4. W tej chwili jesteśmy już na Gearbest z załadowanym ciasteczkiem od GA i możemy realizować zakupy tak jak to robiliśmy do tej pory, ale UWAGA – trzeba zakończyć płatność poprzez PayPal. Polecamy dodanie karty kredytowej do konta PayPal aby nie trzeba było przelewać środków z konta bankowego, na konto PayPal.
 5. Zazwyczaj po paru godzinach (maksymalnie do 7 dni) otrzymamy informację że został nam naliczony cash-back:cash-back

Kiedy wypłata środków?


Wypłata środków jest realizowana po przekroczeniu $5.01, czyli rejestracja z reflinka + zakup czegokolwiek. Jednak wypłata nie następuje od razu po naliczeniu cash-backu. Musi minąć od 15 do 60 dni, aby cash-back został sprawdzony i naliczony jako kwota „do wypłaty (Current Earnings)”.

Czy to działa,czy to jakaś tania podpucha żeby dać komuś zarobić na reflinkach?

Działa, ja już dostałem pierwszą wypłatę i oczekuję na kolejne.

paypal2

Jak to działa?


Najprostszym wytłumaczeniem i najbardziej prawdopodobnym jest to, że GA tak jak wielu użytkowników posiada konto afiliacyjne, więc za każdy zakup dokonany przez ich reflink dostają część dochodu, czyli też cash-back.

W zależności od ilości klientów, którzy kupują przez reflinki negocjowane są różne stopy zwrotu. Na przykład taki Kowalski wysyłający reflink do kolegi, może dostać 10% zwrotu. Natomiast GA, jako platforma obsługująca tysiące użytkowników i reflinkująca tysiące zakupów może liczyć na większy udział, a tym samym dać swoim użytkownikom jeszcze 12% zwrotu i na tym zarabiać 🙂

FAQ


 • Q: Nie naliczyło mi $5 nagrody po rejestracji, co to za szajs?
 • A: Prawdopodobnie nie włączyłeś trybu incognito (Chrome) lub prywatnego (Firefox) lub miałeś włączonego AdBlockera. Nie musisz zakładać drugiego konta – napisz do supportu (ikona wiadomości w prawym dolnym rogu ekranu GA) – poproszą Cię o podanie linku referencyjnego z którego się zarejestrowałeś i po kilku minutach będziesz miał $5 na koncie.
 • Q: Minęło już kilka dni a ja nadal nie dostałem cash-back na konto GA, co to za czary?
 • A: Jak wyżej, ewentualnie nie skorzystałeś z wyszukiwarki GA aby się dostać na stronę sklepu lub nie zapłaciłeś PayPalem, lub płatność nie została zrealizowana. Jeśli minęło już kilka dni a wszystko zrobiłeś poprawnie – skontaktuj się z supportem
 • Q: Ile mam czekać na wypłatę z GA, jak żyć!?
 • A: Od 15 do 60 dni od czasu zaakceptowania cash-backu i przekroczenia $5.01 na koncie.
 • Q: Legitne to? Wypłacajo czy kradno?
 • A: Wypłacają. Kiedyś z automatu była wypłata na konto po przekroczeniu $5.01, teraz trzeba czekać bo pojawiło się wielu naciągaczy.
 • Q: Czy jest sens zakładać konto na jakimś GA dla jednego zakupu?
 • A: Raz założysz konto a z cash-backów możesz korzystać przy każdym zakupie i to w wielu sklepach (również Aliexpress), więc regularne zwroty części wydanych pieniędzy to chyba dobry pomysł, prawda?
 • Q: Wolisz walczyć z jedną kaczką wielkości konia czy ze stoma końmi wielkości kaczki?
 • A: Pij ze mno kompot 🙂

W razie pytań zapraszam do komentowania!

Udostępnij na: