Recenzja – Repeater WiFi – Xiaomi Mi WiFi+

Idąc za wiki: Regenerator, wzmacniak, wtórnik, powtarzacz (ang. repeater) to urządzenie stosowane w telekomunikacji do regeneracji sygnału.

Lub jak reklamuje swój wzmacniak 🙂 firma – najlepszy przyjaciel routera.

uselOK (5)

Ten średniej wielkości kawałeczek plastiku ma za zadanie wzmocnić sygnał WiFi naszej sieci, poprzez sklonowanie jej ustawień i stworzenie nowej sieci o tej samej nazwie z postfiksem „_plus”. (Można również usunąć w aplikacji „_plus” lub całkowicie zmienić nazwę sieci).

Zasięg sygnału dla pomieszczeń zamkniętych to średnio 90M w przypadku otwartych przestrzeni ~ 150M. Chociaż wiele tanich routerów nie osiąga nawet połowy tych zdolności, dlatego też gdy mieszkamy w wielokondygnacyjnym domu lub mieszkaniu repeater jest niezbędny. Szczególnie gdy strop jest betonowy 🙂

Nazwa elementu Materiał Grubość [cm] Tłumienie [dB]
Ściana wewnętrzna Cegła 10 7
Ściana zewnętrzna Cegła 30 9
Ściana działowa Rigips i wełna szklana 7 2
Strop Beton 30 11
Okno Szkło 2 x szyba + 1 cm przerwy 4,5
Drzwi Drewno 4 2,5

Wygląd zewnętrzny


Jak w przypadku większości produktów Xiaomi tak i to urządzenie wykonane jest bardzo solidnie. Złącze USB, które możemy obracać w osi 180º utrzymuje swoją pozycję, zaślepka USB jest dobrze dopasowana, więc nie ma prawa spaść,natomiast sama obudowa wzmacniaka (no nie mogę 🙂 )jest wykonana z dobrej jakości polimeru który jest nawet przyjemny w dotyku.

Instalacja


Xiaomi zarzeka się, że ich wzmacniak 🙂 działa tylko i wyłącznie z routerem Xiaomi. W sieci natomiast znajdziemy mnóstwo filmów i artykułów jak sparować to urządzenie z routerem innej firmy. Także śmiem twierdzić, że urządzenie można sparować z każdym routerem o ile ustawienia sieci WiFi nie są bardzo niestandardowe. Mój router -> D-LINK DIR 615 został sparowany bezproblemowo podążając za poniższą instrukcją:

Sama instalacja jest banalnie prosta, sprowadza się do ściągnięcia jednej aplikacji i paru kliknięć.

 1. Aplikacja (Android): 

  com.xiaomi.smarthome.apk

  lub Aplikacja dla iOS.
 2. Podłączamy nasz wzmacniak 🙂 do portu USB, pomarańczowa dioda powinna mrugać.
 3. Uruchamiamy aplikację, logujemy lub tworzymy nowe konto Mi.com. Apliakcja zapyta się nas czy dodać „inne” urządzenie. Wybieramy – tak.
 4. Podajemy nazwę oraz hasło do naszej sieci WiFi, która chcemy wzmocnić.

Raz sparowany wzmacniak będzie tworzył sieć za każdym razem, kiedy zostaje podłączony do gniazda USB.

Aplikacja jest tylko częściowo przetłumaczona na język angielski, lecz kluczowe jej funkcję są zlokalizowane. Sam plugin do wzmacniaka :), w którym możemy ustawić nazwę sieci jest niestety w języku chińskim.

Cena


Jak zwykle w przypadku elektroniki polecam zakupy na .com, dodatkowo rejestrując się przez otrzymamy $5 prezentu oraz 12% zwrotu ceny za zakup. Jeśli jesteś zainteresowany – odwiedź TEN wpis.

 • Gearbest – $6.19
Podsumowanie i ocena końcowa
 • 95%
  Cena - 95%
 • 100%
  Jakość i wykonanie - 100%
 • 100%
  Wygoda użytkowania - 100%
98%

Słowo na niedzielę

Bardzo dobre jakościowo i tanie urządzenie. Może być przydatne w podróży, kiedy jest darmowe wifi ale siła sygnału jest niewielka lub jeśli mieszkamy w wielokondygnacyjnym domu/mieszkaniu.

Minusem może być fakt, że sieć musi być zabezpieczona (WPA/WPA2) aby wzmacniak zadziałał.

Sending
User Review
2.08 (24 votes)

 

Udostępnij na: