Recenzja – Pluszowy lisek z filmu Mały Książe – Aliexpress

Gdybyśmy recenzowali tylko elektronikę i inne gadżety dla (raczej) męskiej części czytelników – bylibyśmy monotematyczni. Dlatego też żeby delikatnie przełamać ten trend czas na recenzję przytulanki 🙂

„Mały Książe” to jedna z moich ulubionych lektur szkolnych, nie tylko ze względu na niewielką objętość 🙂 ale również ze względu na sposób przedstawienia różnicy w postrzeganiu problemów przez dzieci i dorosłych.

Bez względu na wiek – trzeba ją przeczytać. Ba! Ze względu na wiek trzeba ją przeczytać kilka razy, najlepiej jako dziecko i jako dorosły.

Co ciekawe, autor nie ukrywa tego, że książkę adresuje do dorosłych dlatego w dedykacji napisał:

Przepraszam wszystkie dzieci za poświęcenie tej książki dorosłemu. Mam ważne ku temu powody: ten dorosły jest moim najlepszym przyjacielem na świecie. Drugi powód: ten dorosły potrafi zrozumieć wszystko, nawet książki dla dzieci…

Książka została przetłumaczona na ponad 270 języków i dialektów, sprzedana w ponad 140 milionach egzemplarzy.

Dlatego też, jak tylko ukazała się animowana ekranizacja – wiedziałem że muszę się na nią wybrać i nie zawiodłem się. Jeśli ktoś nie oglądał, to szczerze polecam. Poniżej zapowiedź:

Przejdźmy zatem do naszego wypchanego liska, bo to on tutaj jest gwiazdą wieczoru.

Wygląd zewnętrzny


Przytulanka ma około 50cm długości, jest wykonana z bardzo miekkiego materiału, który jest baaardzo przyjemny w dotyku. Jakość i wytrzymałość szwów na wysokim poziomie – nic nie odpadło podczas transportu i zabawy, więc nie może być inaczej 🙂 Wypełniony jest polipropylenową bawełną, czyli standardowym materiałem, którego używa się również do poduszek, kołder etc. Poziom wypełnienia jest zadowalający, jedynie ogon, mógłby być bardziej „dopakowany”.

Odwzorowanie


Powiedziałbym że w 60% przytulanka przypomina filmowego liska 🙂 To co najbardziej rzuca się w oczy, to ryjek – filmowy lis ma smukły i lekko zadarty do góry ryjek zakończony pociągłym noskiem. Przytulanka z przedstawia naszego liska po ugryzieniu przez pszczołę/

Kolejne różnice to szwy, które w oryginale występują po obu stronach po boku, łączące rudy i biały materiał oraz tekstura materiału na grzbiecie liska. Przytulanka z Aliexpress nie posiada żadnej tekstury.

Na aliexpress dostępnych jest kilka rodzai tego pluszaka. Z lepszym lub gorszym odwzorowaniem. Niektóre z nich nadają się raczej do palenia w piecu albo straszenia dzieci, także trzeba uważać i przeglądać foto-komentarze kupujących.

Cena


 

Podsumowanie i ocena końcowa
 • 60%
  Cena - 60%
 • 60%
  Odwzorowanie - 60%
 • 85%
  Jakość - 85%
 • 90%
  Odczucia organoleptyczne 🙂 - 90%
73.8%
Sending
User Review
0 (1 vote)

 

 

Udostępnij na: