Premiera Xiaomi Mi5 – specyfikacja i warianty

Nadszedł kolejny wielki dzień dla koncernu – kolejna wersja ich flagowego smartfona ujrzała światło dzienne.

Dzisiaj o 8:05 odbyła się premiera w Państwie Środka oraz transmisja na żywo na YT, gdyby ktoś nie oglądał jakimś cudem 😉 to zapraszamy na poniższy krótki spektakl. Papy z dachu nie zrywa – ale jest przyzwoity 🙂

Przejdźmy od razu do specyfikacji, ponieważ wiele danych wyciekło wcześniej i jak się okazuje – wiele zostało potwierdzonych w dniu premiery:

Specyfikacja


Są dostępne trzy wersje telefonu, różniące się ilością pamięci RAM, pamięcią wbudowaną, szybkością układu graficznego oraz – jak podpowiada nazwa -> obudową. Najwyższa opcja posiada ceramiczny tył.

Przechwytywanie
źródło: gsmarena.pl

Procesor, RAM, układ graficzny – wszystko to już znaliśmy wcześniej i każdy z tych komponentów pozwala śmiało konkurować (o ile nie zjadać na śniadanie) z resztą topowych flagowców Apple, Samsunga, LG, Sony.

Jeśli więc chodzi o ciekawsze aspekty specyfikacji tego telefonu, to na pewno trzeba tutaj wspomnieć o

  • akumulatorze 3000mAh w technologii Quick Charge 3.0 – i tutaj kłaniają się produkty firmy Blitzwolf, które potrafią taki naładować do 80% w przeciągu 30-40 minut.
  • czytniku linii papilarnych – ukrytym pod ekranem w miejscu gdzie zazwyczaj bywał przycisk „Home”
  • wsparcie dla NFC
  • 16 Mpix pozwalający na kręcenie filmów w jakości oraz z 4-osiową optyczną stabilizacją obrazu:

Ceny powalają na kolana z dwóch powodów:

  1. Łojezu jakie to drogie te telefony w życiu tyle bym nie dał!
  2. Łojezu za taki sprzęt i taką specyfikację to tanio jak pierun!

Słowo na dobranoc


Jeśli komuś zależy na tym aby mieć zawsze najnowszy telefon i woli sprzedać samochód a mieć super telefon, który nie powinien ani na chwilę się zawiesić przez kolejne 5 lat 🙂 To polecam zakup Mi5.

A dla osób, które cenią sobie responsywność, moc i możliwości telefonu ale za rozsądną cenę polecam przyjrzeć się Xiaomi Redmi Note 3.

Jeśli natomiast wolisz „sprawdzone” marki, czyli Apple, Samsung, Sony, LG etc. to kto bogatemu zabroni płacić 2 razy więcej za ten sam sprzęt w lepszym opakowaniu? 🙂

Dobranoc.

 

Udostępnij na: