Podrobiona wersja kamery Xiaomi Yi w sprzedaży

Można by pomyśleć że to kolejny poziom incepcji – chińska kamera ma swoją podrobioną wersję na chińskiej stronie z podróbkami. To tylko dowodzi jaką reputację ma marka i jak popularną kamerą sportową stała się że znalazła(y) się osoba, która zdecydowała się na produkcję jej podrobionej wersji.

New-Xiaomi-Yi-Style-Sports-Action-Camera-2-0-Inch-LCD-Full-HD-1080P-14MP-Diving

Oczywiście sprzedawca aby uniknąć usunięcia jego oferty nie pisze wprost że jest to Xiaomi , czy nawet nowa wersja Yi, ale w tytule oferty znajdziemy Xiaomi Yi style, mimo wszystko to wystarczy aby nabrać osoby, które nie orientują się w temacie a tylko słyszeli o czymś takim jak Xiaomi Y – kilka zamówień na jest już złożonych.

Specyfikacja


Nie wiem w sumie czy cokolwiek pisać na temat specyfikacji tego ustrojstwa, bo tak na prawdę nic z podanych parametrów nie jest do końca pewne. Cały opis oferty jest jakby skopiowany z translatora, więc to już powinno skłonić przyszłego kupca do głębszego zastanowienia się nad zakupem.

Jeden przykład: według opisu, możemy wybrać pomiędzy dwoma kolorami:

colore

biało-zielony oraz żółto-zielony, z kolei na zdjęciu prezentującym kamerę jest zgoła inna kolorystyka -> biało-czarna lub żółto-zielona:

fake-xiaomi-yi-color

Ok, przejdźmy do specyfikacji:

  • Matryca: 14MP – bardzo wątpliwe ( w opisie jest również wzmianka o 6MP)
  • Procesor: nieznany
  • Kąt widzenia: 172°
  • Rozdzielczość: 15fps, 2.7K 30fps, 1080p 60fps, 720p 120 fps
  • Bateria: 950 mAh
  • Wyświetlacz LCD: 2″

*w różnych miejscach oferty podana jest różna maksymalna rozdzielczość 🙂

Akcesoria


W odróżnieniu od oryginalnej kamery, ta w posiada w zestawie zestaw akcesoriów łącznie z obudową wodoodporną która podobno wytrzyma ciśnienie do 30M pod wodą.

fake-xiaomi-yi-accessories

Ekran LCD


I tutaj również różnica. Kamera posiada wyświetlacz LCD wielkości dwóch cali. Nie wygląda to na photoshopkę, bo w tym przypadku wcale bym się nie zdziwił, więc można zaryzykować że wyświetlacz jest i działa 🙂

fake-xiaomi-yi-menu

 

Cena


Cena kamery przewyższa znacznie cenę oryginalnej wersji Xiaomi Yi, dostępna jest tylko na Aliexpress.com:

Podsumowanie


Kamera zapewne działa, możliwe że kręci też nienajgorszej jakości filmy mimo wszystko nikomu nie polecałbym zakupu. Chyba że ktoś ma ochotę pozbyć się $90 na niesprawdzony produkt.

Parametry w różnych miejscach oferty przeczą same sobie, jako grafiki wykorzystane zostały materiały Xiaomi i innych kamer, w moim mniemaniu ktoś chce po prostu zarobić na marce.

Udostępnij na: