Recenzja – Gumowa osłona na Xiaomi Yi

Jedno z tańszych i mniejszych akcesoriów do kamery Xiaomi Yi a jednocześnie bardzo przydatnych. Gumowa osłona na kamerę spełnia dwojaką funkcję.

IMG_20160203_105901416

Pierwsza i najważniejsza to oczywiście ochrona przed zabrudzeniem oraz uszkodzeniem mechanicznym. Nie jest to obudowa wodoodporna, która wytrzyma uderzenie z dwóch metrów i zabezpiecza kamerę przed najmniejszymi zanieczyszczeniami jak np. piaskiem na plaży ale nie oszukujmy się – nie zawsze jest nam potrzebna taka ochrona, szczególnie że w obudowie wodoszczelnej nagrywany dźwięk jest dość mocno stłumiony przez uszczelnienia a druga sprawa – częste otwieranie i zamykanie obudowy powoduje nadwyrężenie jej zapięcia a nawet pękniecie plastikowego zaczepu.

Druga funkcja – jeśli ktoś wybierze czarny kolor to maskowanie kamery na przykład w samochodzie jeśli ktoś używa jej jako rejestratora.

Wygląd zewnętrzny i jakość wykonania


Komentarze pod zdjęciami:

IMG_20160203_114441723_HDR
Guma nie jest bardzo rozciągliwa, przez co nie powinna się zbytnio odkształcać przy zakładaniu i ściąganiu. Kamera pasuje idealnie.

 

Wszystkie otwory - mikrofon, głośnik, gwint 1/4", soczewka oraz przyciski są poprawnie spozycjonowane.
Wszystkie otwory – mikrofon, głośnik, gwint 1/4″, soczewka oraz przyciski są poprawnie spozycjonowane.
Tylna strona kamery jest odsłonięta. Jest łatwy dostęp do wejść hdmi i microsub, jednak jeśli trzeba będzie wymienić baterię - trzeba będzie również odsłonić bok gumowej osłony.
Tylna strona kamery jest odsłonięta. Jest łatwy dostęp do wejść hdmi i microsub, jednak jeśli trzeba będzie wymienić baterię – trzeba będzie również odsłonić bok gumowej osłony.
Zatyczka na soczewkę jest spasowana ciasno, więc nie ma szans aby się sama zsunęła. Jak widać na zdjęciu, guma bardzo szybko się zelektryzowała i już zdążyła przyciągnąć trochę kurzu – drobny minus, szczególnie wersji czarnej.

Podsumowanie


Moim zdaniem jest to typu – must have dla każdego kto posiada . Ochrona w domu i w kontrolowanych nieekstremalnych warunkach nagrywania. Cena śmieszna, wykonanie bardzo dobre.

Drugi case, który według mnie jest bardzo przydatny to obudowa aluminiowa + protektor i filtr UV dla soczewki –  z tym zestawem można już poszaleć np. montując do auta lub kasku w suchych warunkach pogodowych 🙂

Cena


Na samym początku sprzedaży ceny tych osłon wahały się od $4 – $8, teraz gdy co drugi majfriend to produkuje – jest to na prawdę tani gadżet:

Ocena końcowa i podsumowanie
 • 100%
  Cena - 100%
 • 90%
  Jakość wykonania - 90%
 • 95%
  Spasowanie elementów - 95%
 • 100%
  Przydatność - 100%
 • 98%
  Wygoda uzytkowania - 98%
96.6%
Sending
User Review
0 (0 votes)

 

Udostępnij na: