Festiwal Przemiany – darmowe filmy dokumentalne

Ninateka od dziś zaprasza na Festiwal Przemiany, w ramach którego będzie można za darmo obejrzeć kilka ciekawych dokumentów.

Festiwal potrwa do 10 października, poniżej wklejam linki do filmów (pierwsza piątka dostępna od 1 do 10 października):

1) „Antropocen
Antropocen pokazuje, jak ludzie skutecznie, powoli, od lat uśmiercają naturę. Film uświadamia nam ogrom zagrożenia, inspiruje do przemyśleń, pobudza do działań.

2) „The Wolfpack
Dokument o niezwykłej, nowojorskiej rodzinie, która żyje w całkowitej izolacji. Wiedzę o świecie czerpie wyłącznie z filmów.

3) „Bez tytułu
Reżyser ruszył na południe, przez Bałkany, kraje Maghrebu i Saharę, aż po wschodnie wybrzeże Afryki i zobrazował życie codzienne mieszkających tam ludzi.
To jest ostatni film Michaela Glawoggera, przyjęty kilkunastominutową owacją na festiwalu w Berlinie.

4) „Kto zabił Sekretarza Generalnego ONZ
W 1961 roku w tajemniczych okolicznościach w Rodezji Północnej (dziś Zambia) rozbił się samolot sekretarza generalnego ONZ Daga Hammarskjölda. Okoliczności katastrofy lotniczej nie były jasne…

5) „Zero days
Zdobywca Oscara Alex Gibney odkrywa przed nami fenomen Stuxnet – najgroźniejszego w historii samoreplikującego się wirusa komputerowego

Od 5 do 10 października dostępne będą:
6) „Davos. Centrum świata”
Przez trzy lata Marcus Vetter filmował przygotowania i przebieg Forum. Obserwacja prezydentów, szejków, książąt i innych ważnych gości – głównie mężczyzn – mówiących biegle po angielsku – potwierdza wiele uprzedzeń dotyczących tej prywatnej inicjatywy.

7) „Robolove”
Co myślą o swoich podopiecznych twórcy humanoidalnych robotów? W jakim kierunku zmierza technologia, która ma stworzyć istoty podobne do nas?

A od 9 do 10 października zobaczymy
„Siódmy kontynent”
Film przedstawia życie przeciętnej, dobrze sytuowanej rodziny, która z niewiadomych przyczyn popełnia samobójstwo.

Gdy pojawią się linki dla filmów od 5 października, to uzupełnię wstawkę.

Więcej szczegółów na stronie Ninateki.

Ciekawych seansów! (popcorn)


LINK DO PROMOCJI

Udostępnij na: