Hej! Jeżeli lubicie tematykę…

Hej! Jeżeli lubicie tematykę wampiryczną i kreatywne pisanie, a przy tym nie macie nic przeciwko grom solo, to Tim Hutchings udostępnił właśnie za darmo pdf-a ze swoją grą „Thousand Year Old Vampire”. W skrócie wcielamy się w postać tytułowego wampira – wymyślamy kim był przed przemianą, jakie posiada umiejętności, co jest jego dobytkiem, kogo zna, a potem na podstawie krótkich „sugestii” (prompts), tworzymy i spisujemy jego kolejne przeżycia. Problem w tym, że wraz z upływem czasu, nasz wampir zaczyna je zapominać; pojemność naszej pamięci jest mocno ograniczona, więc nowe wspomnienia wypierają stare. I jeszcze jedno: nasze przeżycia muszą być zapisane za pomocą zaledwie jednego zdania! Przykładowe przeżycie powinno wyglądać zatem następująco: Dziennikarz z lokalnej gazety szukał sensacji, więc teraz policja szuka jego ciała. Albo: W czasie krótkiego pobytu w Kairze znowu go spotkałem; minęły lata, a ja nadal nie potrafię mu wybaczyć.

Wiadomo, że w tego typu grach wszystko zależy od samego gracza, ale szczerze polecam spróbować własnych sił, szczególnie jeśli pisanie sprawia nam przyjemność. Jeżeli ja Was nie przekonałem, to bardzo fajnie o grze opowiada w swojej recenzji pan z „Shut Up & Sit Down”.

Grę można odebrać tutaj po kliknięciu „claim access” przy Community Copy. Liczba darmowych egzemplarzy ograniczona, więc warto się spieszyć. Jeżeli gra się spodoba, to polecam wesprzeć finansowo autora.

#grybezpradu #gry #rpg #gryfabularne #pisanie #pamietniczek #wampiry #literatura #deprofundis #zewcthulhu #pamietnikiwampirow i trochę #cebuladeals


Oryginalny wpis: Wykop.pl – link

Udostępnij na: