SteamWorld Quest: Hand of Gilgamech @ Steam

44,99zł – Steam
Utrzymana w klimacie z pogranicza steampunku i fantasy turowa gra RPG z elementami karcianki, stanowiąca spin-off serii SteamWorld. SteamWorld Quest: Hand of Gilgamech jest dziełem studia Image & Form Games, wydanym przez firmę Thunderful Publishing.

Zabawny świat, w którym rozgrywa się akcja SteamWorld Quest: Hand of Gilgamech, łączy w sobie elementy klasycznego fantasy oraz tzw. steampunku (terminem tym określa się charakterystyczną konwencję, w której dużą rolę odgrywa technologia oparta o maszyny parowe – steampunkowe światy najczęściej czerpią garściami z epoki wiktoriańskiej, czyli drugiej połowy XIX wieku). W przeciwieństwie do innych tytułów z serii SteamWorld, nie znajdziemy tutaj motywów charakterystycznych dla westernów.

W SteamWorld Quest: Hand of Gilgamech akcję obserwujemy z boku, z tzw. perspektywy side-scrollowej. Mechanika rozgrywki nawiązuje do gier z serii Mega Man Battle Network czy znanego z konsoli GameCube, kultowego Baten Kaitos. Mamy tu do czynienia z grą RPG, w której eksplorujemy kolorowy świat, rozmawiamy z napotkanymi postaciami, zdobywamy nowe przedmioty i walczymy – przy czym ten ostatni aspekt ma zdecydowanie największe znaczenie. Kluczowym elementem tytułu Image & Form Games jest charakterystyczny system walki. Jest on oparty o karty, które zbieramy w trakcie podróży (łącznie jest ich ponad sto). Na każdej z kart znajdziemy jakąś zdolność, atak lub przedmiot i tylko od nas zależy, czy znajdzie się ona w naszej talii – przy czym zestawu nie możemy zmienić w trakcie walki. Warto też odnotować, że niektóre z kart możemy zagrać wyłącznie wówczas, gdy wcześniej wykorzystaliśmy kilka innych (pełnią rolę swoistych ruchów wykańczających). Co ważne, gracz kontroluje równocześnie całą trzyosobową drużynę: Galleo, Armilly’ego oraz Copernicę. Każde z nich posiada inną specjalizację i inny zestaw dostępnych kart. Bohaterowie otrzymują także punkty doświadczenia, dzięki którym może awansować na kolejne poziomy.

W SteamWorld Quest: Hand of Gilgamech możemy grać wyłącznie samotnie. Pomimo wykorzystania w grze elementów charakterystycznych dla karcianek, twórcy nie przygotowali żadnych trybów wieloosobowych – podstawę rozgrywki stanowi kampania fabularna dla pojedynczego gracza.


LINK DO PROMOCJI

Udostępnij na:

Skomentuj

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.