Dobry wieczór! (ʘ‿ʘ) Tym…

Dobry wieczór! (ʘ‿ʘ)
Tym razem na testy trafiły do nas dwa trackery “GPS”. Dlaczego GPS w cudzysłowie? O tym kawałek dalej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Model GF-07
oraz
Nowszy GF-09

Zacznijmy od aspektów technicznych. Oba urządzenia są wyposażone we wbudowany akumulator – 400mAh w GF07 i 350mAh w GF09 co wystarcza na kilka dni pracy lub kilkanaście dni czuwania. W przypadku GF09 pierwsza konfiguracja odbywa się poprzez wiadomości SMS, później można zmieniać ustawienia przez aplikację w telefonie lub stronę WWW. Jest możliwość ustawienia obszaru dozwolonego, alarmów, czasu meldowania się urządzenia itp. Czyli typowe funkcje lokalizatora. GF07 obsługujemy jedynie poprzez komendy SMS. Producent opisuje urządzenia jako lokalizatory Beidou / GPS / WiFi / LBS, w rzeczywistości lokalizowanie odbywa się poprzez LBS (sieć komórkową), brak modułu GPS w urządzeniach. W związku z tym osiągają realną dokładność około 150m. Jeśli potrzebujesz dokładniejszej lokalizacji (GPS) to musisz się rozejrzeć za trochę droższym sprzętem i niestety będzie on znacznie bardziej prądożerny więc albo będzie krócej działał albo będzie miał sporą rozmiarowo baterię. Dużym plusem GF07 i 09 jest bardzo mały rozmiar i wbudowany magnes umożliwiający łatwy montaż. Ładowanie obu urządzeń jest szybkie i wygodne, poprzez port microUSB. Poza opcją lokalizacji, możemy zadzwonić na urządzenie i użyć go jako podsłuchu – posiada wbudowany mikrofon który dobrze zbiera dźwięk z całego pomieszczenia.

Jaka jest różnica między modelem 07 i 09?
Model 09 jest nowszy i trochę dokładniejszy, szybciej również ustala swoją pozycję. Lokalizację GF09 możemy podglądać na stronie, nie musimy wysyłać SMS w tym celu. Oba urządzenia dobrze sobie radzą z zasięgiem w pomieszczeniach. Dodatkowo model 09 posiada czujnik wibracji co pozwala wykryć ruch urządzenia. Gdy urządzenie się nie przemieszcza to rzadziej melduje swoje położenie do serwera. Model GF-09 wyposażony jest w gniazdo micro SIM, natomiast starszy – GF-07 ma standardowe gniazdo SIM. Do nowszej wersji włożymy dodatkowo kartę microSD (do 32GB) pozwalającą zapisać historię lokalizacji, pamięć wbudowana w urządzenie to 1GB.

Wymiary:
GF07: 4.20 x 2.00 x 2.50 cm
GF09: 3.30 x 2.20 x 1.60 cm

Do działania obu urządzeń potrzeba karty SIM (w wersji 09 z internetem) i możliwością wysyłania SMS. Ja do testów używałem startera Play odNOWA za 5zł z 1GB internetu dokupionym za 5zł, ważnym rok – czyli koszt to 5zł rocznie + smsy (0,29zł szt lub 5zł/100szt). Zapewne można znaleźć na rynku jeszcze lepszą ofertę ( ͡€ ͜ʖ ͡€), zapotrzebowanie na transfer danych jest tak małe, że może to być nawet oferta z lejkiem prędkości internetu. W przypadku lokalizatora GF-07 wystarczy nam jedynie paczka SMS.

Podsumowując:
nadaje się do lokalizowania auta, roweru, hulajnogi, psa, dziecka. Nie nadaje się do lokalizowania kluczy, portfela i innych małych rzeczy które ciężko będzie znaleźć w okręgu o promieniu około 150m ¯_(ツ)_/¯

Linki, ceny i kupony:
GF-09 z kuponem ALIPACZKA02 za12.99$
GF-07 z kuponem ALIPACZKA01 za 6.99$

obserwuj → #alipaczkatestuje
#recenzja #gearbest #itemyzchin #chinskiecuda #alipaczkatestuje bez ref1 bez ref2


Oryginalny wpis: Wykop.pl – link

Udostępnij na: