Często pojawiają się pytania…

Często pojawiają się pytania o szkło przylegające w całości do ekranów 2.5D – bez białej krawędzi z powietrzem, poniżej opiszę jak ja ten problem rozwiązuję od kilku miesięcy.
Otóż nasi skośni przyjaciele wymyślili taki sprytny płyn, efekt widoczny na poniższym filmiku. Co to daje? Znikają ślady powietrza na krawędzi szkła naklejonego na ekran z zakrzywionymi krawędziami (2.5D).

Ile to kosztuje? Grosze! 0.60$ za 10szt! 1 szt spokojnie starcza na jedno szkło hartowane, nawet sporo potrafi zostać w zapasie. Produkt występuje też w formie saszetek z płynem + pędzelek (coś jak to na filmie), ale ten do którego dałem link jest według mnie znacznie wygodniejszy w użyciu, wystarczy rozprowadzić na krawędzi i sam wnika pod szkło.

Czy to nie niszczy ekranu? Nie, zostają lekko tłuste ślady, łatwe do zmycia.

Wady rozwiązania – z czasem potrafi złapać powietrze w niektórych miejscach, ale ponowne dodanie płynu w to miejsce skutecznie naprawia problem, trochę więcej roboty niż z samym szkłem

W przypadku Xiaomi Mi6 sprawdza się idealnie, myślę że z innymi smartfonami będzie równie dobrze. Płyn radzi sobie spokojnie ze szparami 3 razy większymi niż na filmie poniżej.

Jak ktoś szuka dobrego szkła do Xiaomi Mi6 to polecam LINK za 3.40$ (sprzedawane z tym płynem w zestawie)
LINK do produktu, 10 szt, nie „palcuje” się.
#xiaomi #aliexpress #chinskiecuda #itemyzchin #alipaczkatestuje
bez refa link1 link2
Wołam @xDrope bo dzisiaj pytał


Oryginalny wpis: Wykop.pl – link

Udostępnij na: