Bardzo tanie GPSy do…

Bardzo tanie GPSy do zastosowań #dyi #elektronikadiy, ew. #drony #budujedrona – działa z #inav i innymi, bo ma standardowe protokoły.

$3.20 za GPS z antenką zewnętrzną – chyba nie tak źle 😉
https://www.aliexpress.com/item/GY-NEO6MV2-NEO-6M-GPS-Module-NEO6MV2-with-Flight-Control-EEPROM-MWC-APM2-5-large-antenna/32648952399.html

Czip to ublox neo6m, domyślne parametry transmisji to 9600bps protokół nmea+ubx, bez problemu działa z zasilaniem 5v i 3.3v, linie Tx Rx chodzą w logice 3.3v ale przyjmuje też 5v (są po prostu oporniki na liniach, by nic nie zepsuć). Łączy się z u-center (soft ubloxa do konfigurowania i różnych czarów).
Co śmieszniejsze – te moduły (neo6m) mają w sobie nawet gotowy interfejs USB – tylko nie jest to tutaj wyprowadzone, ale wystarczy podlutować pod czipa kabelki…

Prędkość transmisji można zmieniać hardware (lutując odpowiednie piny do masy) albo teoretycznie przez u-center (ale trzeba najpierw zmusić by u-center zapisywało konfig do zewnętrznego i2c eepromu, bo sam czip 6M jest read-only)

Jedyny minus to ta antenka – z jednej strony fajnie, że jest osobna i na złączu IPX, ale z drugiej – jest wujowa jak barszcz, bardzo słabo łapie, w pomieszczeniu – bez szans po 10h nic. Po zmianie na jakąś inną antenkę gps „kwadratową” z starego zepsutego gpsa – po 5minutach złapało fixa w pomieszczeniu.

#gps #itemyzchin i trochę #cebuladeals


Oryginalny wpis: Wykop.pl – link

Udostępnij na: