Zachęcam wszystkich do…

Zachęcam wszystkich do rozpoczęcia zabawy z #drony a przede wszystkim #fpv bo dopiero wtedy zaczyna się najlepsze :))
Polecam i prezentuję mój zestaw, który często polecałem w tagu:
FuriBee f36 (promo w gamiss 8.4$, kod i punkty), najlepszy maluszek w swojej cenie i w dodatku w gamiss da się go kupić za grosze. Nie jest to wymóg jeśli masz już jakiegoś innego małego drona, na razie mam kamerkę na eachine h8 mini a f36 wejdzie do służby dopiero po odejściu h8 :))

Kamera z nadajnikiem 5.8GHz, eachine tx01. Bardzo dobra kamerka, tania, lekka, aktualnie 18$, z powodzeniem można użyć też innych podobnych modeli. Wersje 02/03 mają wyższą moc, można je rozważyć przy większych dronach. Najważniejsza jest waga.
Mała moc w zupełności wystarcza na zasięg sterowania jaki oferują te małe drony i prędzej się traci link RC niż video. 😉

Odbiornik usb do telefonu Eachine ROTG01 UVC OTG 5.8G, świetna sprawa – jest malutki i wystarczy połączenie usb z androidem (w tym zasilanie), antenę można wymienić, ale w kontekście zasięgu tych malutkich dronów nie ma to sensu.
Wprowadza minimalny lag (~50ms według testów na yt), pomijalne dla amatorów. Aplikacja obsługuje również nagrywanie (przy słabszych telefonach nagrywanie może wprowadzać dodatkowe opóźnienie, u mnie na Galaxy S7 Edge nie ma problemu), obraz można wyświetlać pojedynczo lub dla gogli vr co, wbrew pozorom, doskonale się sprawdza i z powodzeniem można latać nawet z cardboardem, co aktualnie czynię, ale równie dobrze można latać bez gogli patrząc w telefon.

Dodatkowo można kombinować z dedykowanymi ramami z włókna węglowego, mocniejszymi silnikami czy innymi śmigłami. Moim zdaniem raczej nie ma sensu tyle czarować przy tak budżetowej zabawce i polecam jedynie dokupienie baterii w wersji 45C a nie 20C jak w standardzie, da to odczuwalnie więcej mocy a baterie i tak pewnie wszyscy dokupują.
Przykład, zestawy 5x 150mAh 45C, 5x 240mAh 45C

Zestaw jest budżetowy, podstawowa całość poniżej 200zł, więc całkiem fajny finansowy próg wejścia, w dodatku przy tych rozmiarach dronów nie ma co się obawiać o kosztowne naprawy, w zasadzie można nurkować „za darmo”.

Warto zaznaczyć, że zestaw fpv nie jest jednorazowy i później możemy go przenieść np. na większą zabawkę albo od razu zacząć z czymś większym, np. popularnym JJRC H31.

Gwarantuję wszystkim, że zabawa jest przednia i o wiele lepsza niż bez fpv lub z „wifi fpv” (fpv przez wifi w tych cenach to pomyłka i odradzam).

#drony #fpv #itemyzchin #banggood


Oryginalny wpis: Wykop.pl – link

Udostępnij na: