Karta SD na wakacje – duże pojemności za niewielkie pieniądze – od $3.39

Wakacje coraz bliżej, a wraz z nimi większa ilość zdjęć, filmów i danych pojawiających się na naszych telefonach, tabletach i aparatach. Dlaczego by więc nie powiększyć sobie dostępnej przestrzeni do zachowania wspomnień? Może warto zainteresować się większą wersję karty pamięci do naszego urządzenia i nie martwić się potem potrzebą kasowania danych z braku miejsca?

Na rynku chińskim wchodzi aktualnie nowy producent kart pamięci MicroSD – Tohaoll. Oferuje w dobrych cenach karty MicroSD Mixza w wielu pojemnościach. Szczególnie warte uwagi są tanie 64 GB wersje, sprzedawane nawet dwójkami.

Ja skusiłem się na wersję 64 GB, wraz z paroma akcesoriami:

Używam tej karty od kilku tygodni. Nie zawiodła ani razu, jest wystarczająco szybka do nagrywania filmów FullHD aparatem, jak i do oglądania takowych na ekranie tabletu. To świadczy o poprawności danych podanych przez producenta na opakowaniu i w opisie na stronie internetowej sklepu. Pojemność również pokrywa się z danymi producenta, co nie zawsze ma miejsce w przypadku kart przypadkowych producentów 🙂

Screen Shot 2016-06-19 at 11.08.32

Taką samą kartę możecie dostać w różnych wielkościach na Gearbest:

Mixza – wersja 16GB od $3.39

Mixza – wersja 32GB od $6.24

Mixza – wersja 64GB od $11.79

Mixza – wersja 64GB od $12.26

Jasno widać, że poszczególne pojemności kart różnią się ceną, ale wersja karty 64GB jest nad wyraz okazyjna cenowo.

Warto również w komplecie wyposażyć się w czytnik kart MicroSD na USB, pozwalający na szybkie przerzucanie danych z i na kartę przy użyciu komputera:
Czytnik USB kart MicroSD od $0.97

Oraz ciekawostka dla osób nie posiadających w swoim telefonie miejsca na kartę MicroSD – konwerter MicroUSB na USB. Umożliwia od podłączenie powyższego czytnika do portu ładowania naszego telefonu i cieszenia się z dodatkowej przestrzeni na dane:

Adapter MicroUSB na USB od $0.82

Polecam!

Udostępnij na:

11 thoughts on “Karta SD na wakacje – duże pojemności za niewielkie pieniądze – od $3.39

 1. Karty 64GB na polskim rynku występują już w okolicach 50zł. Nie wiem czy warto ryzykować. w zeszłym roku dałem się skusić na takie 64GB. Kupiłem ich 20. Wszystko niby działało bez błędów, pojemność się zgadzała, tylko po jakimś czasie w zdjęciach leżących na karcie zaczęły się pojawiać kolorowe obszary pikselozy. Dziękuję – postoję.

 2. mam nadzieje ze to nie jakis test czy artykul – bo wiecej to ja sie dowiaduje od Chinskich „friendsow”

  Np. czy mozna by zdefiniowac co to jest „wystarczajaco szybka”?

  1. Żeby uściślić – tak jak pisałem wcześniej: błąd pomiarowy wprowadzany przy badaniu prędkości karty przy podłączeniu do komputera przez różne adaptery i czytniki kart SD jest bardzo duży, więc nie ma sensu podawać czegoś takiego jako jakikolwiek miarodajny wynik. Podłącz kartę przez dobry czytnik i dobry adapter, a będziesz miał dobre prędkości zrzutu danych z karty na komputer. Może nawet takie, jak podano w specyfikacji sprzedawcy.
   Dla mnie miarodajny jest fakt, że po nagraniu materiały w 1080p nie widzę artefaktów, ani zacięć, oraz że nie czekam wieki na zapis filmów i zdjęć na karcie w aparacie i kamerze.

   1. hmmm – jakos ZAWSZE mam wbudowany czytnik kart SD w swoj MacBook 🙁 ja wiem iz to high technology w innych laptopach – ale moze by sie udalo toie taki kupic?

    1. W moim MacBooku też jest czytnik SD, i nie jest to żadna kosmiczna technologia w innych laptopach też… Gorzej z adapterami MicroSD -> SD. Mimo iż mam 3 różne używając każdego dostaję inne wyniki. O ile karty są specyfikowane klasami (i standardem UHS) to adaptery nie mają jakichkolwiek ustandaryzowanych specyfikacji, więc każdy działa jak się mu podoba.

  1. Z dokładniejszymi pomiarami jest pewien problem – a mianowicie adaptery. Jako, że jest to karta MicroSD żeby ją podłączyć na względnie szybkim połączeniu do komputera trzeba użyć adaptera MicroSD -> SD -> czytnik SD w komputerze. I tutaj jest właśnie cały problem… z różnymi adapterami i z różnymi czytnikami SD wychodzą mi różne wyniki prędkości karty.

Skomentuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.