Nowy powerbank – 10 000 mAh od Xiaomi – USB typ C + quick charge

Niedawno zapowiadany powerbank jest już dostępny w sprzedaży. Co wyróżnia go spośród obecnego portfolio?

1458636076502130

Obecnie wiele urządzeń wspiera technologie szybkiego ładowania i wiele z nich posiada również wejście USB typu „C”. Czym się różni ten nowy typ USB od poprzedników?

Po pierwsze – kabel usb typu „c” można wetknąć do złącza w obu kierunkach więc koniec z 4-wymiarowymi kablami usb 🙂

 

20111004

Po drugie – Samo gniazdo jest o wiele mniejsze (wszystkie wymiary) wiec wpasowuje się w ogólny trend do minimalizacji. Tym samym więcej bebechów można upchnąć na mniejszych powierzchniach ( np. w telefonie).

usbc_render

Po trzecie, czwarte i ostatnie – Dzięki zwiększeniu liczby przewodów w kablu i styków w gnieździe – zwiększona została przepustowość oraz wprowadzono możliwość komunikacji nie tylko po protokole USB. Czyli w nowszych telefonach gniazdo USB może zastąpić standardowe wejście analogowe mini-jack.

Ale wróćmy do naszego power banku.

Specyfikacja


1460087947303766

 • Napięcie: 5V
 • Prąd wejścia/wyjścia max: 2A
 • Waga: 0,219g
 • Wymiary (długość x szerokość x grubość): 12.80 x 7.30 x 1.20 cm

Power bank „schudł” od swojej poprzedniej wersji ponad dwukrotnie!

 • Szybkie ładowanie: w obu kierunkach
 • USB typ C

Cena


Cena regularna wynosi około $30. Po zakupie poprzez GA i 12% cash-backu – łączna cena wynosi: $26.4

Udostępnij na:

10 thoughts on “Nowy powerbank – 10 000 mAh od Xiaomi – USB typ C + quick charge

 1. DobryWybor.org

  A jak ten powerbank zamawiany wcześniej? Doszedł juz? A co do GA to minęło już ponad 60 dni i nie otrzymałem zwrotu na paypal.

  1. A masz już kwotę w current earnings? Czy dalej w pending? Wypłaty zazwyczaj są w poniedziałek w nocy, lub wtorek po południu. Więc jeśli nie dostaniesz albo nadal są w pending to pisz do supportu. A powerbank…no cóż status trackingu stoi w miejscu. Napisałem do Geabest i mam poczekać do 15 najpóźniej i zobaczymy. Znajomym, którzy też zamawiali – dzisiaj zmienił się status trackingu na WER Warszawa i też zamawiali w lutym, także może coś się ruszy. Jeśli nie to albo pełny zwrot albo wysyłka ponownie.

   1. DobryWybor.org

    Jeszcze w pending. A jak to jest z tym zwrotem jeżeli przy opcjach wysyłki wybrałem tą podstawową? Raczej nie bedzie zwrotu?

    1. Ciężko powiedzieć, bo narazie wszystko z Gearbest mi przychodziło i nie miałem okazji nic reklamować z rejestrowanych czy nierejestrowanych 🙂 Ale nawet gdyby nie chcieli albo robili problemy – to zawsze można zareklamować transakcje w PayPal i wtedy już powinno być szybciej.

     1. DobryWybor.org

      No właśnie ja to mam taki problem teraz, że od jakiegoś miesiąca w ogólnie nie przychodzą mi paczki, na Ali musiałem zakładać już kilka sporów. Nie wiem czy to taki okres teraz, że paczki nie dochodzą czy coś z moim listonoszem 😀

     2. No to mi z Aliexpress dochodzą 🙂 Tutaj problemem jest Sweden Post, który ostatnio leci w kulki. Także najlepiej wybierać NL Post (dopłata $0,99).

  1. Hej! No niestety byłem w tej grupie kupujących, których paczka zaginęła gdzieś na lotnisku…. Geabest zaproponował ponowną wysyłkę power banku, ale niestety okazało się że nie mają już na stocku i zrobili mi zwrot + dorzucili trochę punktów. Więc teraz zastanawiam się czy czasem nie dołożyc i nie kupić 20 000 mAh.

  2. Mały update. Ostatnio na wykopie przeczytałem ze power banki nadal przychodzą, nawet te zamówione na początku lutego więc jest światełko w tunelu. A dodatkowo żeby było śmieszniej dzisiaj sprawdzałem tracking i paczka się odnalazła na lotnisku i jest znów w drodze 🙂

Skomentuj

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.