Giving Assitant – czyli jak kupować najtaniej. Cash-back w praktyce.

Jakiś czas temu opublikowaliśmy dość ciekawą promocję na power bank firmy Xiaomi, który można było dostać za kilkanaście złotych, gdzie cena standardowa to około 80zł. Wszystko z pomocą cash-backu oraz nietypowej „promocji” na . Jeśli chcecie wrócić do niego pamięcią to zapraszamy TUTAJ.

Czym jest system oraz Giving Assistant?


System cash-back jak sama nazwa wskazuje prowadzi do odzyskania części kwoty wydanej na zakupiony przedmiot. Z pomocą przychodzi kilka stron/aplikacji. Najbardziej znaną i najbardziej dochodową jest Giving Assistant ( GA w skrócie).

Cashback on purchases made. A common form of trading is rebating cash via the purchase of bought products or services on the internet. An oversized cut pound coin symbolises the return of the cash rebate, with a checkout till receipt. Isolated on a white background.

 

Ile można zyskać?


Zyskać można też sporo oferując innym osobą swój reflink, ale o tym za chwile. Najważniejsze pytanie brzmi ile można zaoszczędzić? 🙂

GA obsługuje wiele sklepów – nie tylko z chińskimi cudami. Są to między innymi:

 • Gearbest –  6% zwrotu
 • Banggood – 7% zwrotu
 • – 6% zwrotu
 • Nike – 6% zwrotu
 • Sephora – 5% zwrotu

i cała masa innych dostępnych pod TYM linkiem.

Dodatkowo, przy rejestracji z czyjegoś reflinka otrzymujesz $5 wypłaty. Łatwo sobie policzyć jak dobrze się to kalkuluje.

Jak kupić przedmiot z cash-backiem – przykład


W tym przykładzie kupimy telefon Xiaomi Redmi 5A

Link do telefonu: LINK

Cena startowa: $94.99$5.00 (rejestracja) – $5,7(cash-back) = $84,29

Niższej ceny nie dostaniecie w żadnym sklepie, choćby były 100 urodziny, 11.11 (dzień singla) i wyprzedaż magazynów jednego dnia ;-).

Instrukcja


 1. Musimy posiadać konto PayPal – jeśli nie mamy, to zakładamy -> paypal.pl
 2. Wchodzimy najlepiej w tryb prywatny przeglądarki, wyłączamy wszystkie adblocki i inne programy usuwające reklamy.
 3. Rejestrujemy się poprzez REFLINK (dzięki niemu dostajemy $5 na start).5
 4. W ustawieniach konta przypisujemy Imię, Nazwisko oraz konto e-mail ( najlepiej to samo, które mamy ustawione w PayPal)basic
 5. Oraz wybieramy sposób płatności – PayPal – cotygodniowehowtopay

Dodatek do przeglądarki


Najlepszym sposobem na zakupy z cash-backiem jest instalacja dodatku do przeglądarki Chrome lub Safari, która automatycznie będzie nas informowała o możliwym cash-backu w różnych sklepach na które będziemy wchodzić

Dodatki dla Safari i Chrome można pobrać tutaj: https://givingassistant.org/button

Lub ewentualnie jeśli nie chcemy ściągać dodatku:

 1. Wchodzimy w tryb prywatny przeglądarki, wyłączamy wszystkie adblocki i inne programy usuwające reklamy.
 2. Wchodzimy na nasze konto w GA i wyszukiwarce na górze strony wybieramy sklep, w którym planujemy zakupy. W tym przypadku będzie to Gearbest:search
 3. Zostajemy przekierowani na kolejną stronę GA i klikamy: shop now:shop
 4. W tej chwili jesteśmy już na Gearbest z załadowanym ciasteczkiem od GA i możemy realizować zakupy tak jak to robiliśmy do tej pory, ale UWAGA – trzeba zakończyć płatność poprzez PayPal. Polecamy dodanie karty kredytowej do konta PayPal aby nie trzeba było przelewać środków z konta bankowego, na konto PayPal.
 5. Zazwyczaj po paru godzinach (maksymalnie do 7 dni) otrzymamy informację że został nam naliczony cash-back:cash-back

Kiedy wypłata środków?


Wypłata środków jest realizowana po przekroczeniu $5.01, czyli rejestracja z reflinka + zakup czegokolwiek. Jednak wypłata nie następuje od razu po naliczeniu cash-backu. Musi minąć od 15 do 60 dni, aby cash-back został sprawdzony i naliczony jako kwota „do wypłaty (Current Earnings)”.

Czy to działa,czy to jakaś tania podpucha żeby dać komuś zarobić na reflinkach?

Działa, ja już dostałem pierwszą wypłatę i oczekuję na kolejne.

paypal2

Jak to działa?


Najprostszym wytłumaczeniem i najbardziej prawdopodobnym jest to, że GA tak jak wielu użytkowników posiada konto afiliacyjne, więc za każdy zakup dokonany przez ich reflink dostają część dochodu, czyli też cash-back.

W zależności od ilości klientów, którzy kupują przez reflinki negocjowane są różne stopy zwrotu. Na przykład taki Kowalski wysyłający reflink do kolegi, może dostać 10% zwrotu. Natomiast GA, jako platforma obsługująca tysiące użytkowników i reflinkująca tysiące zakupów może liczyć na większy udział, a tym samym dać swoim użytkownikom jeszcze 12% zwrotu i na tym zarabiać 🙂

FAQ


 • Q: Nie naliczyło mi $5 nagrody po rejestracji, co to za szajs?
 • A: Prawdopodobnie nie włączyłeś trybu incognito (Chrome) lub prywatnego (Firefox) lub miałeś włączonego AdBlockera. Nie musisz zakładać drugiego konta – napisz do supportu (ikona wiadomości w prawym dolnym rogu ekranu GA) – poproszą Cię o podanie linku referencyjnego z którego się zarejestrowałeś i po kilku minutach będziesz miał $5 na koncie.
 • Q: Minęło już kilka dni a ja nadal nie dostałem cash-back na konto GA, co to za czary?
 • A: Jak wyżej, ewentualnie nie skorzystałeś z wyszukiwarki GA aby się dostać na stronę sklepu lub nie zapłaciłeś PayPalem, lub płatność nie została zrealizowana. Jeśli minęło już kilka dni a wszystko zrobiłeś poprawnie – skontaktuj się z supportem
 • Q: Ile mam czekać na wypłatę z GA, jak żyć!?
 • A: Od 15 do 60 dni od czasu zaakceptowania cash-backu i przekroczenia $5.01 na koncie.
 • Q: Legitne to? Wypłacajo czy kradno?
 • A: Wypłacają. Kiedyś z automatu była wypłata na konto po przekroczeniu $5.01, teraz trzeba czekać bo pojawiło się wielu naciągaczy.
 • Q: Czy jest sens zakładać konto na jakimś GA dla jednego zakupu?
 • A: Raz założysz konto a z cash-backów możesz korzystać przy każdym zakupie i to w wielu sklepach (również Aliexpress), więc regularne zwroty części wydanych pieniędzy to chyba dobry pomysł, prawda?
 • Q: Wolisz walczyć z jedną kaczką wielkości konia czy ze stoma końmi wielkości kaczki?
 • A: Pij ze mno kompot 🙂

W razie pytań zapraszam do komentowania!

Udostępnij na:

32 thoughts on “Giving Assitant – czyli jak kupować najtaniej. Cash-back w praktyce.

 1. dindon1234

  Zapłaciłem przez Paypala, pokazało mi numer order, ale cały czas jest ORDER SUBMITTED i przycisk PAY PAYPAL, tak powinno być, czy coś nie tak ?

 2. Jak płacić aby nie przewalutowało mi pieniędzy ? Mam podpiętą kartę w USD na paypal, lecz robi mi przewalutowanie na PLNy i tak ?

  1. Ok. Już znalazłem błąd. W paypalu trzeba ustawić to.
   Profil -> Więcej Opcji -> Moje Pieniądze -> Moje wstępnie zatwierdzone płatności Zarządzaj płatnościami automatycznymi i subskrypcjami. Zaktualizuj -> Ustaw dostępne źródła finansowania płatności -> Karta kredytowa MasterCard xxx Opcje przeliczania -> Proszę obciążyć mój rachunek w walucie wykazanej na fakturze wystawionej przez sprzedającego

 3. Zalogowałem się do GA, ale czegoś nie wyłączyłem i nie naliczyło 5$. Napisałem do supportu i dostałem jakąś odpowiedź, że ktoś się tym zajmie i cisza od przeszło tygodnia…

  Założyłem drugie konto, kilka razy sprawdzając czy wszystko wyłączone i od razu naliczyło 5$.
  No to zrobiłem próbny zakup za 4,41$ i po kilku godzinach zwrócili 0,53$
  Zachęcony kupiłem kamerkę za 68$ i już od tygodnia czekam na cash back… Ciekawe czy się doczekam?

  1. Śmiało pisz do suportu jak miął tydzień od zakupu. W moim przypadku tego samego dnia jak napisałem że mi nie naliczyło i przedstawiłem dowody w postaci screenow z podsumowania zamówienia dostałem cash-back na konto.

     1. Rychu

      Odpisali, zapytali czy wszystko zrobiłem jak trzeba i tyle. Napisałem, że zrobiłem wszystko jak za pierwszym razem, kiedy mi naliczyło, no i dalej czekam.

     2. Cześć Rychu 🙂 I jak? Masz już odpowiedź?

     3. Rychu

      Wczoraj kazali przysłać screeny z numerem zamówienia, ceną itd.
      Jak to określił – do śledztwa 😉
      Wysłałem i czekam dalej…
      Chyba towar szybciej przyjdzie z tych Chin, bo już jest w Europie 😉

     4. I jak postępy? Dzisiaj w nocy dostałem kolejną wypłatę cash-backu z GA.

     5. Rychu

      Przysłali mi te 13$ 🙂 A 0,53$ z zakupu próbnego dalej wisi w oczekujących, ale tu jeszcze mają czas. Tak z ciekawości zapytam, czy mi te grosze prześlą na PayPal, czy znowu muszę mieć przeszło 5$?
      Co ciekawe wczoraj dotarł też próbny zakup, nierejestrowaną przesyłką, przez pocztę w Estonii – że oni tego nie zgubili 😉

     6. Super 🙂 Groszy nie przysyłają, jak trzeba przekroczyć $5.

     7. Rychu

      Dziś w nocy przyszła odpowiedź, że nie potrafi odczytać moich screenów…
      Od razu mu wysłałem nowe i na szczęście nie musiałem czekać kolejnych kilku dni na odpowiedź, tylko po kilkudziesięciu minutach, że w sumie nie wie dlaczego system tego nie naliczył, ale żebym dłużej nie czekał, to ręcznie mi przyznał te osiem dolców 🙂

      Co ciekawe po przeszło 2 tygodniach dostałem też odpowiedź na moje pierwsze pytanie, dlaczego nie mam 5$ za założenie konta. Stwierdził, że mam 2 konta założone z tego samego IP i dlatego nie naliczyło. Co jest totalną bzdurą, bo właśnie na konto założone jako drugie naliczyło bez problemu 😉 Sami nie wiedzą jak ten system do końca działa. Ale to już nieważne, bo jedno działające konto mi wystarczy. Chociaż tamto miało lepszego maila, bo takiego samego jak PayPal, ale już dodałem drugiego i jakoś to chyba będzie działać.

     8. No to teraz jak dostałeś $8 od nich manualnie, to nie będziesz długo czekał na wypłatę cash-backu 🙂 Pewnie w następnym tygodniu już przeleją kwotę na konto paypal.

  1. Ostatnio też dodali Groupon do sklepów z cash-backiem także warto śledzić newsy z givingassistant bo nie tylko z chińskich sklepów można dostać zwroty.

 4. Czy po wpisaniu jednego z kodów promocyjnych z GA (kwota w koszyku GB obniżyła się o wartość rabatu wynikającego z kodu i Paypal skasował kwotę pomniejszoną o ten rabat), naliczy mi się również to 7,5% na konto w GA?

  Czy wszystkie kody rabatowe wyświetlane na stronie GA są aktualne? Z tego co zauważyłem, to chyba większość nie (oczywiście z uwzględnieniem warunków podanych na kuponie).

  1. Hej, tak, cash-back zostanie naliczony nawet jeśli skorzystałeś z kuponu.
   Szczerze to nie korzystałem z kodów rabatowych, ale sprawdzałem kilka i szału nie było, czasem nawet cena była większa niż przed zastosowaniem kodu rabatowego. Pewnie jest to związane z upustami na GB, który liczy kod rabatowy od pełnej kwoty ( nie tej obniżonej o x%), więc zapewne kody rabatowe najlepiej działają na nieprzecenione produkty.

   1. Zakupy zrobiłem jakieś 15 min. temu. A to 5$ nie powinno zniknąć, bo już je wykorzystałem? Czy to dopiero po iluś dniach naliczają?

    1. Te $5 to dostaniesz na konto łącznie ze zwrotem za zakupy, który się naliczy najpóźniej za 60 dni. To nie jest $5 do wykorzystania.

     To jest w zasadzie pełen zwrot na zakupy za ok ~$5 🙂

     1. Mateusz

      Aha, ok, dzięki za radę 🙂

Skomentuj

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.