Chiński Nowy Rok – czyli dni wolne naszych majfriendów {。^◕‿◕^。}

Chińczycy nie mają zbyt wiele wolnego w ciągu roku, jednak jest taki okres – Nowy Rok, zwany też Świętem Wiosny gdzie przez minimum tydzień niemalże wszystkie prywatne i państwowe firmy są wyłączone całkowicie. A co za tym idzie, przesyłki chińskich cud mogą się trochę przedłużyć w czasie.

Kiedy wypadają święta i jaki inne ustawowo dni wolne mają majfriendy? Czytaj dalej…

Święto Wiosny – Chiński Nowy Rok


Trwa od 08.02 – 13.02.2016.2016-YearOfTheMonkey-Silver-Coloured-Proof-OnEdge

W tym czasie zgodnie z wieloletnią tradycją każdy obywatel musi odwiedzić swoich krewnych. Statystycznie ponad 800 milionów osób udaję się w tym okresie w podróż. Firmy, urzędy są w większości zamknięte a ceny biletów i hoteli kosztują krocie. W okresie przedświątecznym sprzedawcy starają się wysyłać jak najwięcej towarów do klientów, przez co zdarza się duża ilość pomyłek 🙂 Aliexpress i inne serwisy proszą o zwracanie uwagi na wolne dni i o mądre eskalowanie przesyłek, których czas dostawy znacznie się wydłuży.

Horoskop na rok małpy 🙂

Święto Qingming – czyli Święto Zmarłych


Trwa od 02.04 – 04.04.2016.

Od paru lat jest to wolne od pracy święto, gdzie obywatele Chin sprzątają i odwiedzają groby swoich bliskich.

Święto Pracy


Trwa od 30.04 – 02.05.2016.

Tak jak i w innych socjalistycznych państwach, tak też w Chinach obchodzone jest Święto pracy, które zazwyczaj wypada w pierwszy dzień maja

Święto Smoczych Łodzi


Trwa od 09.06 – 11.06.2016.

Jest to święto upamiętniające zmarłego starożytnego poetę Qu Yuana – ku jest czci cały kraj organizuje wyścigi łodzi.

Święto Środka Jesieni


Trwa od 15.09 – 17.09.2016.

Święto wywodzi się z tradycyjnych kultów lunarnych i obrzędów rolniczych. Podczas Święta Środka Jesieni tradycyjnie piecze „ciasteczka księżycowe. Ciasteczka te wchodzą w skład obrzędowej uczty, podczas której spożywa się także ryż i owoce. Odwiedzając kontrahentów w Chinach w tym okresie miłym gestem jest wręczenie paczuszki ciasteczek księżycowych naszym partnerom biznesowym.

Chińskie Święto Narodowe


Trwa od 01.10 – 07.10.2016.

Jedno z najważniejszych świąt obchodzonych w Chinach. Upamiętnia proklamację Chińskiej Republiki Ludowej w 1949 r. W praktyce oznacza to 7 dni wolnych pod rząd.

Święto Singla – chiński „Black Friday”


Trwa 11.11.2016

Od niedawna jest to jedno z najbardziej znanych świąt chińskich na całym świecie za sprawą olbrzymich promocji na portalach z chińskimi cudami. Nie muszę chyba wspominać że warto na ten dzień odłożyć gotówkę, wziąć wolne i wypełnić koszyk zakupami 🙂

2168BO-ALIBABA-GROUP_SHOPPING_O_ NONE
Rekordowa sprzedaż 11.11

 

Udostępnij na: