Recenzja – Xiaoyi – Xiaomi Ants / Smart / Home / kamera IP z noktowizją

, Xiaoyi Home, Xiaoyi Ants –  wszystko to nazwy własne tej kamery, wszystkie są naprzemiennie używane i generalnie nie mam pojęcia która z nich jest oficjalna. Wszystko zależy od tego kiedy kupiłeś kamerę (nazwy zmieniały się w czasie).

c-73

 

Na potrzeby tej recenzji przyjmijmy że jest to Xiaoyi Ants, dlaczego? Bo tak możemy 🙂

Standardowo recenzja dotyczy chińskiej wersji kamery tak jak w przypadku kamery sportowej Yi – Ants ma swój odpowiednik w wersji „eksportowej”. Według zamysłu Xiaoyi – wersja chińska nie powinna opuścić w zbyt dużej ilości chińskiego muru. Jak widać życie zweryfikowało ich strategię bardzo szybko, chociaż nie obędzie się bez problemów przy instalacji jak i konfiguracji dodatkowych funkcji jak strumień rstp, dostęp do telnetu i ftp.

Zaczniemy standardowo od:

Opakowania


Kamera jest zapakowana w minimalistyczny biały kartonik z logiem YI, wygląda trochę jak perfuma kupiona od parkingowych sprzedawców pod Realem. Na tylnej ścianie opakowania jest etykieta z podstawowymi informacjami takimi jak rozdzielczość, kąt widzenia, ogniskowa oraz co najważniejsze – wersja hardware kamery.

W tej chwili dostępne są dwie wersje 2.0 (bez diod podczerwieni) oraz 2.1 ( z 8 diodami podczerwieni ).

Kamera – wygląd zewnętrzny


Kamera i podstawka w całości wykonane są z tworzyw sztucznych – oko kamery z lśniącego tworzywa zaś ramka z podstawką z matowego, nie będę się zagłębiał w technikalia tych polimerów, ponieważ nie są tak spektakularne – jak w przypadku opaski Mi Band. Najważniejsze jest to, że są to dobrej jakości tworzywa i do jakości wykonania nie można się przyczepić.

Design jest bardzo podobny do kamery Dropcam – twórcy bez wątpienia wzorowali się na niej. I prawidłowo! Ta konstrukcja jest po pierwsze funkcjonalna a po drugie po prostu dobrze wygląda. A wyglądać dobrze musi bo jest przeznaczona do użytku wewnętrznego a co za tym idzie, gdzieś w tym naszym domu musimy ja postawić/przywiesić i domownicy jak i goście będą zwracali na nią uwagę.

150608-xiaomi-xiaoyi-night-vision-cctv-5

Specyfikacja


Optyka i matryca nie jest tak spektakularna jak w sportowej kamerze od Xiaomi, ponieważ do dyspozycji mamy rozdzielczość 720p (HD; 1280 – 720px). Nie jest to żadna interpolacja jak w tanich szmelcach za tą samą cenę, więc obraz z kamery wygląda bardzo przyzwoicie. Ale komentarze zostawmy na później, czas przyjrzeć się liczbom:

 • Ogniskowa: 2,0 mm
 • Dostępne rozdzielczości: 320 x 240, 640 x 480, 1280 x 720
 • Noktowizja: 8 diod podczerwieni 940nm
 • Klatek na sekundę: max: 20
 • Kąt widzenia: 111°
 • Mikrofon: wbudowany
 • Głośnik: wbudowany zapewniający dwustronną komunikację ( funkcja interkomu)
 • Pamieć zewnętrzna: do 32GB microSD najlepiej klasy 10
 • Aplikacje mobilne: iOS 6.0 i wyżej, iPhone, iPad, iPod touch, Android

Pobór prądu na poziomie 0,25 – 0,35A w ciągu dnia oraz 0,35 – 0,45A w ciągu nocy przy włączonych ledach IR. Kamerę można podłączyć nie tylko z sieci ale także z gniazda USB komputera czy z power bankiem. Ten drugi – przy pojemności 10 000mAh zapewnia czas pracy na około 24h.

Funkcje i możliwości


Suche liczby niewiele mogą powiedzieć o możliwościach kamery, czas zając się oprogramowaniem i sprawdzić jakie funkcje przygotowały dla nas małe chińskie rączki:

Podgląd na żywo poprzez telefon/tablet przy użyciu oficjalnej aplikacji gdziekolwiek jesteś.

201503041352447398 (1)

Kamera nie łączy się bezpośrednio z naszym telefonem ale z routerem w trybie klienta WiFi ( tak jak nasze komputery i telefony). Serwer DHCP routera przydziela wewnętrzny adres IP, po którym aplikacja komunikuje się z kamerą i wyświetlany jest stream jeśli jesteśmy połączeni do tej samej sieci WiFi.

Co jeśli opuścimy nasz dom i stracimy dostęp do własnej sieci? Otóż możemy się połączyć z naszą kamerą również przez oficjalną aplikację ale tym razem aplikacja łączy się przez pośrednika ( z chmurą serwerów Mi) i stream zostaje przekazywany za pomocą transmisji danych komórkowych.

Nie jestem do końca przekonany, czy również w pierwszym przypadku (połączenie w tej samej sieci WiFi) dane równolegle nie są wysyłane do serwerów Mi – niewiele na ten temat znalazłem w internecie, może przy okazji sprawdzę jaki pakiety i gdzie wysyła podłączona kamera.

Co to oznacza?

Że być może po drugiej stronie internetów siedzi spocony gruby chińczyk i ślini się do swojego monitora, kiedy ty na golasa biegasz po domu 😉

To oczywiście jest możliwe, nawet więcej – poprzez aplikację zostaje udostępniony SSID i inne parametry Twojej sieci WiFi, po których można dokładnie zlokalizować Twój access point i w 99% również i Ciebie chociażby poprzez tą stronę. Dodatkowo listę podłączonych urządzeń no i najważniejsze – podgląd na żywo. Także dajemy koncernowi dużo narzędzi a czy on z nich korzysta? To już inna bajka.

Automatycznie nagrywanie przy wykryciu ruchu, powiadomienia, szyna czasowa.

201503031341035868

Funkcja wykrywania ruchu i nagrywania – to podstawa wśród kamer IP. Dodatkowo w Ants możemy ustawić sobie powiadomienia w telefonie gdy kamera wykryje ruch. Dobra funkcj, gdy zostawiamy mieszkanie na dłużej, lub gdy czekamy na wyklucie się węża z jaja ( tak jak jakoś mi wpadł ten przykład do głowy :)).

Natomiast gdy rejestrujemy obraz w trybie standardowym i jeśli mamy włożoną kartę SD, lub mamy router z 1TB dyskiem 😉 to możemy podejrzeć co działo się wcześniej o dowolnej porze przesuwając palcem po szynie czasowej. Swoją drogą, chińska aplikacja pobiera godziny do szyny czasowej na podstawie ichniejszej strefy czasowej, więc może być tak że chcąc się cofnąć w czasie, tak na prawdę musimy wysłać się w przyszłość 😉 Ale oczywiście jest już poprawiona aplikacja w której wszystko działa poprawnie.

Funkcja interkomu

Kamera pozwala na dwustronną komunikację, słyszymy co dzieje się w miejscu nagrania jak również możemy kogoś przestraszyć na śmierć używając funkcji interkomu 🙂 Głos przesyłany przez aplikację do kamery jest czysty i dobrze słyszalny. Natomiast mikrofon zamontowany w kamerze raczej nie jest pierwszego sortu (tak jak demonstrujący w Komitecie Obrony Dotacji :F) a co za tym idzie jakość dźwięku jest na średnim poziomie.

„Noktowizja” czyli diody podczerwieni w akcji

IR

Bardzo zmyślna funkcja, która upewniła mnie że ta kamera jest warta swojej ceny. Światło podczerwone nie jest widoczne przez człowieka, natomiast matryca i soczewka bez problemu sobie z tym radzi. Jednym słowem jest plus w byciu człowiekiem, a nie cyborgiem, przynajmniej Xiaoyi Ants nie będzie nas w nocy razić w oczy.

Szczerze? Nie spodziewałem się że to będzie aż tak dobrze działać! Kamera automatycznie włącza diody IR, kiedy wykryje że nie potrafi dostosować odpowiedniej ostrości poprzez zwiększanie czułości ISO, wszystkie kontury są dobrze widoczne i zasięg podczerwieni też jest na satysfakcjonującym poziomie.

Poniżej zdjęcie wykonane w całkowitej ciemności (przepraszam za bałagan 🙂 ) . Zdjęcie zrobione bez podczerwieni byłoby ni mniej ni więcej czarnym prostokątem, więc podaruję sobie.

20160123230822396

„Ukryte funkcje”

Ten akapit zostanie rozwinięty w TYM ARTYKULE. W kamerze można uruchomić:

 • serwer ftp
 • serwer www do podglądu zawartości karty SD przez przeglądarkę
 • RTSP – umożliwiające wyświetlanie obrazu na żywo na komputerze i specjalistycznych aplikacjach do monitorowania

Uruchamiając usługę RSTP, jest możliwość skonfigurowania routera w taki sposób, aby móc oglądać i udostępniać obraz innym przez internet, również w przypadku zmiennego IP zewnętrznego – o czym dokładniej w kolejnym artykule.

Aplikacje i proces instalacji


Dostępne są aplikacje na Androida oraz na iOS. W oficjalnych sklepach iTunes i Google Play są dostępne wersje dla kamer „eksportowych” , które nie są kompatybilne z chińską wersją kamery.

Jeśli więc jesteś posiadaczem iPhona, musisz zgodnie z zaleceniem w portalu iTunes zmienić swoją lokalizację na Chiny.

Natomiast jeśli jesteś posiadaczem telefonu z Androidem, to na tą chwilę (24.01.2016) aplikacja ze sklepu mi.ui nie radzi sobie z telefonami, które mają inny język niż angielski, więc polecam ściągnięcie aplikacji w wersji 2.10.0.6 z tego źródła (aplikacja po angielsku):

YiAnts_2.10.0.6_ru_MultiROM.apk

Proces instalacji i parowania kamery z routerem

Instalacja jest banalnie prosta, o ile zna się chiński ;-). Prawdę mówiąc – bez poradnika byłoby ciężko, więc postaram się tutaj ułatwić i przybliżyć proces instalacji. W tym miejscu miał zostać wstawiony video-tutorial, ale niestety warunki oświetleniowe nie pozwoliły na dobrą realizację. Więc posłużę się screenami.

Ceny


W przypadku elektroniki w 90% przypadków kupuję przez Gearbest.com. Po pierwsze – szybki czas dostawy( zamówiona 11.01.2016, dostarczona 21.01.2016 ), po drugie przy każdym zakupie i wyrażeniu opinii w serwisie przyznawane są punkty, które przy zamówieniu można wymienić na rabat do 30% ceny a tym samym produkt staje się najtańszy w porównaniu do innych serwisów.

 • Gearbest: $29.93 (out of stock)

Aktualizacja 24.05.2016 – zdjęcie blokady regionalnej


Jest już możliwość usunięcia blokady regionalnej z chińskich kamer. A co za tym idzie – można korzystać z najnowszej wersji firmware.

Informacja oraz instrukcja dostępna jest w tym WPISIE

Aktualizacja 07.02.2016 – zanim kupisz!


Xiaomi zaostrzyło swoją politykę w kwestii używania kamer Ants przeznaczonych na rynek chiński poza granicami kraju i kamery wyprodukowane po 1 Listopada 2015 po aktualizacji oprogramowania do wersji „M” i nowszej zostaną automatycznie wyłączone po sparowaniu.

Log z kamery (/home/tmp/log.txt):

[/home/cloud][$date]: cloud_set_ban_device send_msg ok!
[/home/cloud][$date]: ban region!

Algorytm rozpoznawania regionu nie jest jeszcze znany, kamera może wykrywać lokalizację urządzenia z którym jest sparowana lub bardziej prawdopodobne – sprawdzać ustawienia routera takie jak zewnętrzne IP / adresy DNS / traceroute do serwerów Mi.com.

Możliwe rozwiązania problemu, które nie zostały jeszcze przetestowane:

 • oszukać kamerę emulując inny region w routerze/telefonie/tablecie
 • zablokować komunikację z api.xiaoyi.com (prawdopodobnie usuwając sobie możliwość podglądu przez aplikację)
 • wywołać skrypt .sh podczas weryfikacji i wyłaczyć usługi:
 • killall cloud
  killall cloudAPI
  killall udhcpc

 • znaleźć plik/baze danych/miejsce w pamięci gdzie przechowywana jest data produkcji kamery i ją zmienić (nie sądze żeby hardware kamery został zmieniony po 1 Listopada, choć nie wykluczam takiej alternatywy)

Jak sprawdzić datę produkcji mojej kamery?

Zeskanuj aplikacją do czytania barkodów qr kod na tylnej stronie Twojej kamery. Ostatnie sześć cyfr reprezentuje datę produkcji Twojej kamery:

e689abe68f8fdid1

Kupiłem już kamerę, co robić, jak żyć?!

Korzystać z firmware w wersji „L”

L-firmware_rstp_telnet.zip

i czekać na rozwiązanie.

Nie kupiłem jeszcze kamery, co robić, jak żyć?!

Spytać się sprzedawcy czy ma kamery przeznaczona na rynek US, Tajwański lub Koreański lub ewentualnie poprosić o kamerę z datą produkcji przed 1 listopada 2015 – będzie to wymagało otwarcia opakowania z kamerą przez sprzedającego.

Podsumowanie i ocena końcowa
 • 100%
  Cena - 100%
 • 98%
  Jakość wykonania kamery i podstawki - 98%
 • 90%
  Jakość video - bez podczerwieni - 90%
 • 95%
  Jakość video - z podczerwienią w nocy - 95%
 • 75%
  Jakość audio i mikrofonu - 75%
 • 85%
  Wygoda użytkowania + aplikacje - 85%
86.1%

Plusy i minusy

Plusy:

 • cena/jakość
 • możliwości do modyfikacji – dostęp przez telnet + skrypty
 • aktualizacje usprawniające działanie oraz dodające nowe funkcje
 • Minusy:

 • wymagany stały dostęp do internetu przez kamerę
 • kolejne aktualizacje zablokowały jawny dostęp od niektórych funkcji kamery ( rtsp, telnet, serwer www)
 • Sending
  User Review
  3 (2 votes)
  Udostępnij na:

  75 thoughts on “Recenzja – Xiaoyi – Xiaomi Ants / Smart / Home / kamera IP z noktowizją

  1. Michał Fasol Zawrotniak

   Moze to gluie pytanie – ale czym rozni sie wersja Chinska od Eksportowej… I dlaczego, warto kupic ta Chinska? 😉

  2. Sebastian Bednarek

   Ile pamięci zajmuje godzina nagrania? Są jakieś ograniczenia pomijając samą pamięć? I czy materiały same się nadpisują, czy musimy usuwać je ręcznie? I… jaką pojemność kart maksymalnie obsługuje? Uff, dużo tego. ?

   1. 1. Godzina nagrania ile zajmuje? Dużo zależy od tego co kamera rejestruje, mało wymagające sceny zajmują mniej miejsca. Z moich testów wynika że średnio kamera co 8 sekund wypełnia 1mb pojemności karty, licząc bezpiecznie 5 sekund – możesz przyjąć że w godzinę zapełni 720mb.

    2. Kamera obsługuje maks 32GB zewnętrznej pamięci.

    3. Tzw. loop recording – czyli nadpisywanie, podobno jest wspierane przez kamerę ale jeszcze nie przetestowałem czy faktycznie działa, a opcji jako takiej w menu nie znalazłem.
    Kamera wspiera natomiast nagrywanie przy wykryciu ruchu, co znacznie zmniejsza zużycie pamięci jeśli zbyt dużo się nie dzieje przed obiektywem 🙂

  3. Kacper Antoniuk

   masz pomysł jak podnieść tą kamerkę? próbowałem na B, K, L, M. Firmware się instaluje. Później długo ładuje a podczas próby połączenia w aplikacji nie powodzi się, chociaż na routerze widać że antscam probuje się wbić.

    1. Kacper Antoniuk

     niestety ale probuje na 3 różnych aplikacjach i na każdej to samo, wykrywa QR miga na niebiesko ale ostatecznie nie paruje się
     aha i używam iPhone do tego, adroida bede mial za kilka dni to sprawdze i dam znać

      1. Kacper Antoniuk

       u mnie bez zmian, proba na androidzie i Firmware L
       prosi o przylożenie QR czyta poprawnie zaświeca się na niebiesko, później w połowie słowa wifi, resetuje się i zaświeca na żółto i tak w kółko można
       wygląda chyba jakby padła

      2. No nie wygląda to dobrze. Ja miałem podobny problem jak kombinowałem z różnymi firmware i skryptami, restartowała się sama i nie można było zainstalować już żadnego firmware. Więc wróciłem do wersji z pudełka „K” udało się ją ożywić po wielu próbach resetowania. W sumie do teraz nie wiem dlaczego za pierwszym razem nie zaskoczyła, ale możesz spróbować z „K” z tego linku: http://xiaoyi.querex.be/1.8.5.1K_201508311131.rar

      3. Kacper Antoniuk

       niestety nie idzie ciągle to samo tzn łączy(pokazuje się na routerze) a za chwilę restartuje, lub mruga na niebiesko w nieskończoność.
       zmiana routera i aplikacji nie pomaga.
       Może jest możliwość wysłania Ci jej i sam spróbujesz, ją podnieść?

      4. Nie ma sprawy, możemy tak zrobić, może się uda ją odratować. Wyślij mi maila na admin@chinskiecuda.pl to podam Ci adres do wysyłki. Oczywiście serwis darmowy 🙂 jedynie koszty wysyłki po Twojej stronie.

   1. Właśnie szukałem w sieci changelogu do tej wersji firmware żeby nie aktualizować bez potrzeby ale nic nie znalazłem poza ruskim forum, na którym też niewiele informacji. Więc narazie nie będę instalował nowej wersji.

    Swoją drogą wydaje mi się że tak jak Twój egzemplarz nie pozwala na upgrade do nowszych od wersji „K” tak mój nie będzie pozwalał na wersje powyżej „L”. I pewnie jest to związane z polityką firmy że kamery chińskie mają być używane tylko na terenie Chin. I może to być powiązane z datą produkcji kamery którą można odczytać z barkodu na tyle „oka” kamery) i datą wydania firmware,.

    https://yicamera.wordpress.com/2016/01/18/why-cant-i-connect-with-my-chinese-version-camera/

    Co ciekawe, moja aplikacja uznała że wersja „L” jest ostatnim najnowszym firmware – patrz screen.

    1. Zainstalowałem najnowszą i lipa. Nie poszła ani na aplikacji (android) dla Chin ani dla Europy. Jak już grzebałem to najpierw poszła wersja L i działa. Wydaje się, że wczoraj coś za szybko chciałem i dopiero przy K mi się udało. W każdym bądź razie działa teraz na L i super. U mnie nadal jako najnowszą pokazuje 1.8.6.1A_201601271705. Natomiast dziś poszła aktualizacja aplikacji do wersji 2.10.1.1_20160202. Wydaje mi się jednak, że wczoraj i dziś rano obraz na smartfonie był ładniejszy 🙂 Sprawdzę jutro przy dziennym świetle. Powiedz mi jeszcze czy u Ciebie bez problemu wykrywa ruch i wysyła powiadomienie?

     1. Teraz przetestowałem powiadomienia, bo generalnie mam wyłączone i przyszło info razem z filmem. Także działają. Nową aplikację właśnie zainstalowałem i wszystko byłoby dobrze gdyby nie fakt że nadal szyna czasowa – przeglądanie historii nagrań działa z chińską strefą czasową. Więc wróciłem do starszej zmodyfikowanej wersji 🙂

      1. domibobi

       Jeśli to nie byłby dla Ciebie zbyt duży problem mógłbyś mi nakreślić jak włączyć te powiadomienia. Chciałbym żeby kamera nie nagrywała ciągle, tylko w przypadku gdy wykryje ruch żeby zaczęła nagrywać i wysłała o tym powiadomienie. Nie wiem czy to możliwe.

      2. domibobi

       Zainstalowałem, jednak brak rezultatów. Już się zastanawiam czy dobrze rozumuję. Poprzednio miałem kamerkę tp-link – tam powiadomienie odbywało się za pomocą maila. Testowałem to tak że po ustawieniu wykrywania ruchu w innym pokoju, wchodziłem do tego który obejmowała kamera i dostawałem za chwilę maila. Rozumiem, że tu powinna pojawić się powiadomienie z aplikacji… niestety się nie pojawia…

      3. Tak pojawia się, ale nie przy każdym wykryciu ruchu. Generalnie nie znam algorytmu, ale przy ciągłym ruchu przed kamerą dostałem dwa powiadomienia – później cisza. Możliwe że kamera wykrywając dłuższy ruch ignoruje kolejne no i to miałoby sens, zamiast wysyłać milion powiadomień.

       Tak czy siak – powinno Ci działać 🙂 Możliwe że potrzebujesz jeszcze skrypt, który poprawi strefę czasową w samej kamerze, a przy okazji uruchomisz sobie usługę RTSP ( o ile tego jeszcze nie zrobiłeś ).

       Zajrzyj więc do tego artykułu: http://chinskiecuda.pl/2016/01/25/jak-uruchomic-rtsp-telnet-ftp-serwer-www-w-xiaomi-xiaoyi-yi-smart-ants/

       Jest tam do pobrania plik: L-firmware_rstp_telnet zip ze skryptami, edytowałem go żeby wpasować się w naszą strefę czasową i może dzięki temu kamera potrafi wysłać powiadomienie i nie gubi się z godziną wykrycia ruchu.

       Więc nie poddawaj się, to musi działać!

      4. domibobi

       Nie jestem na tyle biegły, żeby coś z tego zrozumieć… Jest tu coś pomocnego dla nas?

       Mark Roodrigo Goonzales
       I can confirm the region lock with M, L works fine for me however.
       After flashing M, the cam boots, works for as long as it needs to dump the log files, speaks Chinese and disables all functionality…
       log files read
       […]
       [/home/cloud][$date]: cloud_set_ban_device send_msg ok!
       [/home/cloud][$date]: ban region!
       […]
       I guess if you’d block https://api.xiaoyi.com in your router/firewall for the cam it will work somehow, as it seems to ask there.

      5. Zdecydowanie!

       Wygląda na to że kamera podczas parowania łączy się z chmurą xiaoyi.com przez API api.xiaoyi.com i sprawdza region w jakim jesteśmy, następnie banuje urządzenie jeśli to nie Chiny. I to by tłumaczyło wiadomość głosową podczas flashowania firmware M u mnie i nie tylko 🙂

       Teraz opcji jest kilka:

       – oszukać kamerę przy instalacji podając fałszywy region, tylko nie wiemy w jaki sposób region jest sprawdzany, (może tylko język i strefa czasowa w telefonie?)
       – zablokować możliwość wysyłania jakichkolwiek pakietów do api.xiaoyi.com (115.28.132.108 i 115.29.106.70) ale pytanie czy stream przez aplikacje będzie wtedy działał
       – uruchomić skrypt shell z komendami przed weryfikacją:

       killall cloud
       killall cloudAPI
       killall udhcpc
       który całkowicie odetnie możliwość komunikacji z API 🙂

       – zmodyfikować firmware aby nie pytał o region – hexeditor

       Najlepszy byłby ostatni krok, ale nie wiem czy bym podołał, a pozostałe no cóż, jesli kamera rutynowo nie sprawdza regionu po instalacji, np. raz na tydzień to też byłoby to rozwiązanie.

       W każdym razie ciekawy trop, znajdę więcej czasu to pokombinuję.

      6. @domibobi:disqus działają Ci te powiadomienia? Właśnie sparowałem kamerkę w wersji CN i nie aktywują się powiadomienia :/

      7. domibobi

       Nie działają ale nie zrobiłem jeszcze tego o czym pisał powyżej Paweł

      8. domibobi

       Znowu się trochę pobawiłem:
       Oprogramowanie kamery: 1.8.5.1L_201510301024
       Aplikacja

       XiaoYi Camera_1.5.0_20150424_20.apk do chińskiej wersji (http://en.miui.com/thread-110906-1-1.html), dla której w zasięgu wifi pojawia się aktualizacja do wersji 2.10.1.1_20160202.
       Powiadomienia działają, jednak nie da się ustawić przedziału czasowego ich działania albo jest coś pomieszane z czasem. w każdym bądź razie przy aktywacji powiadomień na 24h / dobę aplikacja wysyła powiadomienia o wykryciu ruchu.

       Natomiast ktoś tu http://twigstechtips.blogspot.com/2015/05/setting-up-xiaomi-yi-small-ants.html, twierdz że działa mu w Polsce kamera z najnowszą wersją oprogramowania 1.8.6.1A_201601271705. Wydaje mi się, że zaraz po pojawieniu się tej wersji próbowałem i bez pozytywnych rezultatów.

      9. Jestem pewien że to kwestia czasu i będzie rozwiązanie. Do tej pory dodałem aktualizację w recenzji, żeby nie było niespodzianek po kupnie.

      10. domibobi

       Tak to u mnie wygląda… Ale jakoś nie działa…

  4. Witam, dzisiaj doszła kamera, jak wiadomo doszła zanim doczytałem wpis dotyczący blokady kamery na rynek europejski. Z tego co doczytałem trzeba zaktualizować kamere do werski M.

   Pytanie jak to zrobić?

   Data mojej kamerki to: 151120

      1. AdrianA

       Hej, pow mi na tej wersji dziala wszystko mimo to ze kamerka jest na rynek chiński? Łącznie z podglądem przez neta?

      2. AdrianA

       Ok dzięki, bo jedzie do mnie wersja na rynek chiński czyli używając ta kamerkę z wersja L wszystko działa łącznie z kontem xiaomi żeby podglądać?

      3. Wszystko działa 🙂 RTSP, telnet, ftp, http, podgląd przez telefon/tablet.
       Sam używam chińskiej wersji na firmware „L” i jestem zadowolony.

      4. AdrianA

       Hej właśnie dostałem moja kamerkę widzę ze jest jakaś wersja A jakieś zmiany sa i czy działa w PL?

  5. Udało się komuś sparować kamerę na dwa smartfony? Próbuje dodać kamerę do telefonu żony i za nic jej nie chce wykryć po wifi.

  6. Mam pytanie jakiej używacie na chwile obecna wersje apki na android i jakiego softa macie na kamerce? Mam soft wersja L i apka v2.10.0.6 i nie działa mi na tymn os czasu tz mogę przesuwać ale i tak każde przesuniecie powoduje że wideo startuje od początku nagrania nie moge odtwarzać od wybranej sekundy.

   1. Jeśli czas nie nagli, to można poczekać na Yi Home 2. Ostatnio zostało pół-oficjalnie zapowiedziane. A nie chcesz kupić w chinach? Cena o wiele niższa.

    1. reddccrew

     Wiesz nagli/nie nagli bardziej chodzi o to że muszę kupić. A daty premiery pewnie jeszcze nie podano?

     Jasne że może być chiński sklep, tylko żeby Vatu i później cła nie musiał dodatkowo płacic ?

      1. reddccrew

       A kolejne pytanie czytałem że te z Chin nie współpracują u nas z sprzętem z Eu? Jestem lekko zmieszany.
       Możeszmi pomóc w tej sprawie?

      2. Generalnie kamery z Chin blokują się po uruchomieniu w innych krajach. Ale na to jest prosty sposób, trzeba mieć odpowiedni firmware i aplikację. Pytanie otwarte jest takie, czy komuś chce się w to bawić i zaoszczędzić trochę pieniędzy, czy jednak kupić wersję międzynarodową i mieć spokój 🙂

       W razie czego w tej recenzji jest dostępny cały soft, a gdybyś chciał włączyć dodatkowe usługi to zapraszam tutaj: http://chinskiecuda.pl/2016/01/25/jak-uruchomic-rtsp-telnet-ftp-serwer-www-w-xiaomi-xiaoyi-yi-smart-ants/

       Oczywiście nie namawiam, ale warto byłoby spytać obsługi Geabest czy kamera wysyłana z magazynu EU jest „międzynarodowa”. Wtedy temat jest rozwiązany 🙂

      3. Smile

       Czyli, żeby kamerka z Chin działała wystarczy pobrać aplikację z marketu Play „YI Home Camera” i ją skonfigurować?

      4. Z aplikacją z Google Play nie będzie działać. Musisz pobrać apkę z linka z recenzji.

      5. reddccrew

       Niestety też tylko wersja Chińska jednak cena atrakcyjna i myślę że warto zaryzykować i brać z marketu który poleciłeś 🙂

      6. reddccrew

       Nie znalazłem żadnego info odnośnie premiery nowej kamerki więc przypuszczam że lipa?

      7. Pewnie jeszcze trochę trzeba będzie poczekać na nową wersję, bo też żadnych wiążących informacji nie znalazłem.

      8. 1080p Yi Home 2 – dostepna już w Chinach od 24 marca?

  7. fejsbudka 1

   Witam,

   Piszę ponieważ nie znalazłem odpowiedzi na swój problem, który zapewne jest bardzo błahy.

   Zakupiłem Yi Home z polskiej strony xiaoyi.pl. Kamerka ładnie paruje się ze smartfonem w trybie Wifi ale nie wiem jak mam ten temat ogarnąć, żeby mieć podgląd będąc poza domem. Mam smartfona Xioami , żona Samsung . Mam u siebie apke Konto Xiaomi ale nie wiem czy tam mam szukac ? Pomożecie? :)p.s. da rady mieć podgląd na dwóch telefonach jednocześnie (będących poza siecią Wifi)?

   1. 2 telefony mogą równocześnie mieć podgląd. A co do podglądu poza siecią wifi to jest jedna z najwazniejszych funkcji bez żadnych dodatkowych ustawień powinna działać.

    Możliwe że jakiś problem z uprawnieniami jest w Twoim Xiaomi lub masz stary firmware.

  8. Mam problem ze swoją kamera Yi Home. Kupiłem dla siebie druga kamerę, pierwsza która mam na najnowszym sofcie jaki jest dostępny i na najnowszej aplikacji na rynek chiński dzisla bez problemu. Z tą drugą kamera jest problem – próbowałem chyba na wszystkich softach, na wszystkich wersjach appki i kamera za każdym razem krzyczy że wpisano błędne hasło Wi-Fi. Masz jakieś pomysły na połączenie jej ?

  9. Mój smartfon cały czas krzyczy, że aplikacja kamery (ta z linka w recenzji) może mnie śledzić, uszkodzić urządzenie, itp. i cały czas chce ją odinstalować. Jakieś sugestie?

  10. Mam pytanie.. nie mam podglądu na LTE bądz innym WIFI- tylko w tej samej sieci co kamera..kiedyś działało bez problemu od kilku miesięcy nie połączy

    1. Ostatnio kamerkę usuwałem i dodawałem na nowo…apki nie aktualizowałem i firmware też nie, a ciągle chce się zaktualizować

    2. Ostatnio kamerkę usuwałem i dodawałem na nowo…apki nie aktualizowałem i firmware też nie, a ciągle chce się zaktualizować

  11. Posiałem gdzieś apkę do kamery – wersja chińska – link w artykule przestał działać. Może ktoś podrzucić link do jakiejś bezpiecznej apki.

  12. Posiałem gdzieś apkę do kamery – wersja chińska – link w artykule przestał działać. Może ktoś podrzucić link do jakiejś bezpiecznej apki.

    1. Dzięki wielkie,
     Przywróciłem swoją kamerkę do życia 🙂 Dziwi mnie tylko bo przy poprzedniej instalacji (przed przywróceniem do ustawień fabrycznych telefonu) co jakiś czas wyskakiwała aktualizacja aplikacji, ściągała się i aktualizowała aplikację. A teraz nic takiego się nie dzieje. Jedyne powiadomienie to tylko te o aktualizacji oprogramowania kamery.

    2. Dzięki wielkie,
     Przywróciłem swoją kamerkę do życia 🙂 Dziwi mnie tylko bo przy poprzedniej instalacji (przed przywróceniem do ustawień fabrycznych telefonu) co jakiś czas wyskakiwała aktualizacja aplikacji, ściągała się i aktualizowała aplikację. A teraz nic takiego się nie dzieje. Jedyne powiadomienie to tylko te o aktualizacji oprogramowania kamery.

  Skomentuj

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.